prase

Zlaté prasátko dokáže motivovat k jednodennímu půstu i dospělé

Vánoce se přibližují neúprosným tempem a přípravy na prožití pohodových svátků jsou v plném proudu. Až nastane Štědrý den a vy usednete ke svátečnímu stolu, vzpomenete si i na nějaké vánoční tradice? Nezapomínejte na obyčeje a ukažte je i svým dětem. Vánoce bez tradic nejsou pravé Vánoce!

Dokonalá atmosféra s vánočními tradicemi

Štědrý den je spojován s mnoha tradicemi. Jednu z nich zná snad skoro každý, možná i díky jedné velmi vtipné reklamě. Když do večera vydržíte nepapat, uvidíte zlaté prasátko. To vzniklo jako lákadlo pro děti, které měli s denním půstem problémy. Při večeři si pod talíř můžete dát kapří šupinky, které by vám měla po celý následující rok přinést štěstí, a pokud ji dáte do peněženky, ani dostatek peněz by vás neměl minout.  Po jídle se na stole objevují oplatky s medem jako tělo Páně. Krájení jablíček a louskání ořechů nám napoví, jak to budete vypadat v příštím roce s naším zdravotním stavem.

bez názvu

Výroba lodiček je jednoduchá!

Vánocům patří i pouštění lodiček. Slupka z ořechu a svíčka dokáže vykouzlit krásnou atmosféru, a když vám zůstane hořet nejdéle ze všech, můžete se těšit na dlouhý život. A co olovo? Roztavené olovo a jeho sice pomalé, ale jednorázové lití do vody, vytváří zajímavé obrazce, ze kterých můžete hádat, co vás čeká v budoucnu. Užijte si Vánoce s tradicemi. Pohodové období v roce patří také koledám. Oprašte své znalosti a zazpívejte si společně s dětmi. Vánoce již klepou na dveře. Překvapte své blízké nějakou milou tradicí.