Zimní zahrady jsou chloubou mnoha moderních nemovitostí. V poslední době zažívají obrovský boom a tak asi nikoho nepřekvapí, že se s nimi můžeme setkávat stále častěji a častěji. Rozhodnete-li se i vy pro vybudování zimní zahrady, můžete počítat s celou řadou pozitiv. Pojďme se podívat na pět základních výhod, které vám může myšlenka a následná realizace zimní zahrady u vás doma přinést.

zimni-zahrady-na-klic

1.     Celoroční místo pro relaxaci a odpočinek

Zimní zahrada je místem, kde můžete celoročně čerpat nové síly a relaxovat. Je úplně jedno, jaké je venku zrovna počasí. Ať již prší, svítí slunce, nebo mrzne, až praští, v zimní zahradě si můžete vždy užívat jedinečné atmosféry, která přímo vybízí k odpočinku. Připravíte si oblíbený nápoj a zahodíte alespoň na chvíli za hlavu problémy všedních dnů.

2.     Oáza přírody na dosah ruky

Zimní zahrada představuje přírodu na dosah ruky. Můžete se stát její součástí – je pouze a jen na vás, jaké rostliny zde najdou svoje nové místo. Limitováni jste do určité míry rozměry. Je-li vaše zahrada větších rozměrů, určitě popřemýšlejte o vzrostlejších rostlinách – nabízí se například palmy. V zimních zahradách můžete dokonce zakomponovat i faunu – například akvárium nebo klec s papouškem.

3.     Reprezentační a originální prostor pro vaše návštěvy

Především pokud se jedná o prostornější zimní zahradu, můžete ji využít i pro jakési reprezentativní účely. Pokud přijede návštěva, co vám brání, abyste ji přivítali právě v zimní zahradě. Máte-li zde umístěné příjemné a pohodlné sezení, určitě neodmítne a zřejmě vám bude tuto chloubu i trochu závidět. Zimní zahrada tak představuje jakési rozšíření bytových prostor jinou, nestereotypní cestou.

4.     Koutek pro pěstování rostlin

Zimní zahradu lze s oblibou využít i jako místo, kde se budete oddávat vašemu koníčku v podobě pěstování rostlin. Zde můžete soustředit rostliny klidně i z celého bytu. Samozřejmě, že se nesmí nic přehánět – pamatujte, že méně je někdy více. Při aranžování si určitě všímejte i ostatních prvků, které se v zimní zahradě vyskytují, dbejte na jejich sladění.

5.     Zvýšení kvality a komfortu bydlení

Správně zvolená zimní zahrada přinese do vašeho bydlení pozitivní změnu. Hledáte-li způsob, jak zvýšit komfort bydlení, vsaďte na osvědčenou cestu. Před samotnou výstavbou zimní zahrady však vše pečlivě promyslete. Pokud nemáte vůbec představu, doporučujeme, abyste se poradili s bytovými architekty či designéry. Samotnou realizaci potom svěřte určitě odborníkům s dostatečnými zkušenostmi, rozhledem a materiálním vybavením.