Zima ještě ani zdaleka nekončí a kdo ví, zda se nám v následujících dnech ještě neukáže v celé své kráse. Ačkoli je pravda, že letošní rok jsme si sněhu ani mrazu moc neužili, naši čtyřnozí kamarádi to možná vidí jinak – přeci jen pokládat tlapky do sněhu asi nebude nic příjemného. Mráz v kombinaci se solí působí agresivně, což jemné struktuře psích polštářků nedělá nejlépe – mohou vzniknout nepříjemná a pro pejsky především bolestivá zranění, u kterých dojde k rozšíření nebudou-li ošetřena. I v zimě je proto potřeba myslet na zdraví a spokojenost vašich domácích mazlíčků, proto si nenechte ujít dnešní článek, ve kterém se dozvíte, jak v případě vzniklého poranění způsobeného mrazem postupovat a vašemu pejskovi tak nabídnout jen tu nejlepší péči.

ID-100389968

Péče o psí tlapky

Asi jako u všeho je i u péče o psí tlapky nejdůležitější svědomitá prevence, která může možné zranění odhalit na jeho začátku nebo mu dokonce předejít. Pro péči o tlapky se doporučuje volit speciální balzámy a masti, kterými pejskům můžete tlapky mazat před tím, než s ním vyrazíte na procházku do zimní přírody. Důležité ale je packy omýt po příchodu domů vlažnou vodou a důkladně osušit – nepoužívejte horkou vodu, která by mohla způsobit vysušení kůže a její následné popraskání.

Botičky nejsou pro každého

Možnou ochranou pro psí tlapky jsou i botičky, které ale nejsou pro každého pejska – přeci jen ne každý si na ně zvykne, navíc někteří jedinci jsou natolik silné osobnosti, že si psí botičky jednoduše nasadit nenechají a když ano, tak s nimi udělají opravdu rychlý proces. Pokud už chcete botičky používat, dejte si pozor, abyste do nich psa neobuli ve chvíli, kdy bude mít vlhké packy – v takovém případě by mohlo dojít k jejich zapaření a větší náchylnosti na poškození.

Jak reagovat ve chvíli, kdy objevíte poranění

Někdy i přes veškerou snahu jednoduše nezabráníte tomu, aby vašemu pejskovi na packách vznikla bolestivá poranění. Jakmile poranění objevíte, věnujte čas omývání postiženého místa kožní dezinfekcí a to po každé návštěvě venku. Kožní dezinfekci je možné pro vyšší účinnost kombinovat s vhodnou dezinfekční mastí a postiženou packu třeba i ochránit pomocí obvazu.

Fotografie publikována se svolením Adamr FreeDigitalPhotos.net