imagesCARNQHY3

Třezalka kalíškatá vypadá na zahradě úchvatně!

Prázdná místa v záhonech jsou minulostí. Půdokryvné rostliny vám problém s nevyhovujícím stanovištěm pro trvalky či letničky lehce vyřeší. Díky jejich vlastnostem zaplníte jinak holá místa a rychle své záhony či jiná zákoutí zahrady zpestříte zajímavými rostlinami. Půdokryvné rostliny jsou velice dobře přizpůsobivé, rychle se rozrůstají a vy tak můžete jednoduše rostliny navést, kam potřebujete.

Mochna zlatá, rozchodec nachový a další a další

 

Půdokryvné rostliny jsou velmi dobře odolné vůči jiným rostlinám. Nenechají se utlačovat a naopak omezují či zcela zabraňují růstu plevele. U půdokryvných rostlin můžete vybírat mezi rostlinami určenými na slunná stanoviště i rostlinami vhodnými na stinná místa. Na zahradě tak nemusí zůstat prázdné opravdu žádné místo. Na zahradě se vám bude skvěle vyjímat huseník se svými drobnými většinou bílými kvítky nebo také kakost odenkatý, který vás bude omamovat svou aromatickou vůní. Z keříků dobře poslouží například třezalka kalíškatá. Široké spektrum půdokryvných rostlin vám nabízí nekonečné možnosti, jak svou zahradu oživit.

imagesCA14988H

Kakost odenkatý – ideální na osázení chodníků či větších ploch

Štěničník, rozchodník, mochna zlatá či rozchodec nachový jsou dalšími půdokryvnými rostlinami, které budou vaši zahradu zaručeně zdobit. Královnou mezi půdokryvnými rostlinami jsou bezesporu půdokryvné růže. Na jeden metr čtvereční postačí dvě rostliny, a přesto se brzy rozrostou v překrásné souvislé keříky. Malé a pestré květy vás budou neustále okouzlovat. Mezi půdokryvné růže patří například Swany, The Fairy nebo Fiona. Nenechte se na zahradě omezovat a nechte ji rozkvést úplně celou.