Zima je nejchladnější období v roce, ke kterému je třeba přistupovat zodpovědně. Stejně jako si připravujete zásobu topiva, abyste si mohli během zimních měsíců příjemně vyhřát své domovy, je třeba zajistit stejný komfort i domácím mazlíčkům, kteří zimu stráví venku. Jestliže máte psa, jehož domov je venkovní psí bouda, pak si nenechte ujít dnešní článek. Jakmile teploty klesnou pod bod mrazu, což je aktuálním tématem, měli byste mít zazimování psí boudy hotové. Jestliže jste tak ještě neučinili, na nic nečekejte a pusťte se do tohoto úkolu ještě dnes. S naším článkem budete vědět jak na to a celá práce tak bude o to větší hračka!

dog-491848_1920

  1. Zajištění vchodu do boudy

    Prvním krokem k zajištění pohodlí pro vašeho čtyřnohého kamaráda je zakrytí vchodu do boudy, což představuje jednu z nejdůležitějších věcí. Ideální volbou pro tento účel je vchodová clona vyrobená z PVC, která je odolná vůči nízkým teplotám, vlhku i poškrábání. Vyberte takovou, která je průhledná, díky čemuž pejsek neztratí přehled a navíc nepřijde o potřebné denní světlo. Další možností může být klasická deka, kterou lze připevnit nad vchod. Tak zajistíte, aby studený vzduch nepronikal do boudy a pejsek tak měl uvnitř svého domečku příjemné teplo.

  2. Podestýlka do psí boudy

    Další věcí, která by neměla chybět ve psí boudě během zimy, je podestýlka. Ta je velice důležitá a její přítomnost rozhodně nepodceňujte. Jako podestýlku lze použít slámu – přírodní materiál, který má hřejivé vlastnosti a je tak pro vašeho miláčka zárukou, že mu bude uvnitř boudy teplo. Vytvoří si v něm pelíšek, jež mu pomůže udržovat si vlastní tělesné teplo. Pokud bude potřeba, můžete během zimy podestýlku vyměnit.

  3. Vyhřívání boudy pro starší a nemocné psy

    Jestliže je váš čtyřnohý kamarád již v letech nebo jej trápí nějaké onemocnění, nabízí se jako perfektní alternativa vyhřívání psí boudy. Umístěním topného tělesa mu zajistíte ten nejlepší komfort, ovšem při jeho výběru buďte opatrní. Nedoporučuje se používat topná tělesa přesahující výkon 80 W. Rovněž si dejte záležet, aby bylo těleso opatřeno krytem a pes se jej tak nemohl dotknout a popálit se.

Obrázek: pixabay.com