Závěsný květináč, Zdroj: www.pinterest.com

Závěsný květináč, Zdroj: www.pinterest.com

Líbí se vám závěsné květiny? Obdivujete je všude, kam přijdete? Přestaňte je obdivovat a vypěstujte si své vlastí, ať ostatní můžou obdivovat vás. Ať vlastníte zahradu, dvoreček, terasu či balkon, nebo klidně jen verandu můžete ji zkrášlit kouzelnou dekorací.

Rozhodnete-li se vypěstovat si květiny v závěsném květináči, nepořizujte si žádné truhlíky, ale sáhněte po speciální nádobě. Čím větší nádoba, tím větší závěsný vodopád květin. Zároveň je větší nádoba vhodnější, neboť se do ní vydá více substrátu, který podpoří růst krásných květovaných dekorací.

Samozřejmě předtím, než se květiny či sazeničky uchytí, nebude velká prázdná nádoba působit elegantně. Stačí si však vybrat druh květin, který za vhodných podmínek roste rychle. Květiny v květináči můžete kombinovat, jak se vám zlíbí, na základě vaší představivosti.

Nemusíte nutně sahat po plastových nádobách, neboť plast nevypadá nijak hezky. Vyzkoušejte například drátěné koše, které bývají vystlané mechem, nebo košíky z proutí či jiných přírodních materiálu, které vypadají víceméně hezky i prázdné.

Důležitým prvkem jsou závěsné háky, nechcete přeci, aby květináč spadl někomu na hlavu. Další praktické rady se týkají polohy zavěšení. Květináč by neměl být v blízkosti stěny a už vůbec ne oken, problém by totiž nastal, kdyby foukalo. Co se týče výšky, zavěste květináč, tak abyste na něj dosáhli, a to buď ze země, nebo židle.