jam-428094_960_720Zavařovací sklenice jsou zajisté součástí i vaší domácnosti. Určitě se najde místo, kde je máte uskladněny a pěkně po ruce v době, kdy přijde čas na zavařování ovoce nebo zeleniny. Kromě této základní funkce však zavařovací sklenice mohou zasahovat i do oblasti dekorace interiérových, ale i exteriérových prostorů bydlení. Jedná se tak o jednoduchý tip, jak si s trochou kreativnosti zpestřit prostředí, v němž se pravidelně pohybujete.

Jste-li alespoň trochu manuálně zruční a zároveň vám nečiní problém představivost, můžete se při výrobě dekoračních předmětů, při nichž využijete zavařovací sklenice, velice vydovádět. Dovolené je téměř cokoliv. Vše záleží pouze na vás.

Přinášíme vám několik inspiračních námětů, které budou stát za uvážení!

1. Zavařovací sklenice jako závěsný květináč

Zavařovací sklenici lze využít jako závěsný květináč. Jednoduše ji naplňte zeminou a zasaďte do ní rostlinu. Vzhledem k tomu, že se jedná o sklo, které není opatřeno dírkami na odvod vody, a v tomto případě by to bylo dokonce nežádoucí, je důležité, aby v nich zasazené květiny nevyžadovali přílišnou zálivku. Dobře se zde bude dařit například kaktusům nebo sukulentům.

2. Vázy na x způsobů

Dalším tipem, jak využít k zavařovací sklenice k dekoračním účelům, je váza. Jistě i vy máte rádi, když je doma řezané květiny kam umístit. V jednoduchosti je krása – nemusíte pořizovat speciální vázy, v mnohých příležitostech se budou totiž hodit obyčejné zavařovací sklenice.

3. Lucerničky a lampy

Zavařovací sklenice velmi dobře poslouží i jako lampa nebo lucernička. Není nic jednoduššího, než do ní umístit svíčku. Budete mít jistotu, nejen před sfouknutím větrem, využijete-li tento prvek například na dvorku nebo na zahradě, ale rovněž i před nebezpečím vzniku požáru od přeskočené jiskry. Do zavařovací sklenice můžete přidat i ozdoby – třeba písek nebo okrasné kamínky!

Foto: pixabay.com