Trávník hraje v oblasti exteriéru moderního bydlení velmi důležitou roli. Jedná se o časté řešení podoby okolí rodinného domu, vily nebo třeba chaty či chalupy. Je však zapotřebí si uvědomit, že trávník sám o sobě neposkytne dostatečné zpevnění povrchu. Působí sice příjemným dojmem, ale to mnohdy nestačí. V případě, kdy se však nehodláte trávníku zdát, se vyplatí v situacích, kdy je zapotřebí i zpevnění terénu, popřemýšlet o zatravňovací dlažbě.

Zatravňovací dlažba vypadá stylově a je praktická /

Zatravňovací dlažba vypadá stylově a je praktická /

Zatravňovací dlažba představuje oblíbené stavební prvky. S dlažbou se pracuje velmi pohodlně, pokládka je jednoduchá a efekt opravdu znatelný. Zatravňovací dlažba patří do kategorie vegetačních dlažeb, které umožňují propojení venkovní komunikace se zahradou, vjezdem do garáže nebo třeba i vybudování menší parkovací plochy. Dá se využít na rovných terénech, ale i na plochách s mírným sklonem. Její základní úlohou je zpevnění, ale do jisté míry plní i drenážní funkci.

Jednotlivé zatravňovací dlaždice obsahují díry, které je možno zasypat hlínou a nechat v nich vyrůst trávník. Další volbou je potom zasypání skulin štěrkem nebo pískem. Hlavně v prvním případě zajistí dlažba přírodní charakter prostředí.

Kvalitní venkovní dlažba značky Presbeton

Venkovní dlažba je dnes nabízena v mnohých rozměrových variacích. Při výběru je zapotřebí přihlížet především k velikosti ploch, na které hodláte dlažbu vsadit. V nabídce však můžete spatřit kolikrát až propastné rozdíly v kvalitě, kterou doporučujeme nepodceňovat. V případě, že chcete mít záruku kvalitních stavebních prvků s vysokou životností, vyplatí se poohlédnout po nějaké ověřené značce. Koupíte-li venkovní dlažbu od výrobce Presbeton, neuděláte v žádném případě chybu! Při zkrášlování okolí vašeho bydlení tedy postupujte s trendy dnešní doby!