MCE2ccd6b_begonie_100Hledáte zajímavou dekoraci do zahrady? Mezi vaše požadavky patří přirozenost, nekýčovitost a nejlépe využití již zakomponovaných prvků? Máme pro vás zajímavé řešení, kterým jsou zastříhané dřeviny.

Tvarované dřeviny se stávají velkým trendem posledních let i současnosti. Stávají se totiž zajímavým dekorativním prvkem, který působí originálně a symetricky. Zastřihávané dřeviny nejsou žádnou novinkou. Dřeviny zastříhávali po celá staletí zahradníci mnoha zámků. Trend zastříhaných dřevin teď slaví velký comeback.

Proč zastříhané dřeviny?

Ptáte-li se, proč volit zastříhané dřeviny, odpovědí je originalita a prostor pro fantazii. Pokud se pustíte do zastříhávání dřevin, je jen na vás, jaký tvar jim dáte. Pokud to zvládnete, můžete si na zahradě vystříhat i slona.

Symetrie zrcadlového efektu

Zajímavým prvkem, který využívá zastříhaných dřevin, je tzv. zrcadlový efekt, který staví na symetricky opakujících se zastříhaných dřevinách.

Jak začít?

Prvním krokem pro dekorativní prvek zastříhaných dřevin jsou dřeviny samy. V první řadě tedy musíte mít vhodný keř či strom, který by se dal upravit. Vyberte si ty rostliny, kterým se bude u vás na zahradě dobře dařit. Volit byste měli spíše jehličnaté dřeviny, které budou vaši zahradu zdobit po celý rok.