I když se právě nacházíme v polovině srpna, prázdniny sletí jako voda a zanedlouho přivítáme další měsíc – září. V září obvykle bývá tzv. babí léto, ale ať chceme či nechceme, přichází podzim. Toto roční období můžeme pokládat za pochmurné, smutné, ubrečené. Nicméně i tato část roku je svým způsobem krásná. Listí na stromech mění svou barvu od sytě zelené, přes oranžovou, červenou a žlutou či hnědou. Právě barvy a plody přírody nám mohou být velkou inspirací, co se podzimní výzdoby týče.

Vyzdobte si i vy své příbytky tématicky, přivítejte podzim stylovým způsobem a udělejte si doma útulnou a harmonickou atmosféru. Zakomponujte do svých podzimních aranžmá dýně, listí a slunečnice. Rozzáří vaše bydlení barvičkami a hřejivou náladou. Pořiďte dekorace s těmito motivy a my vám poradíme kde a co.

Velká paráda pouze z listí

Podzim je spjatý s opadáváním listnatých stromů, jež se připravují na zimu. Listí hraje všemi možnými barvami, a právě to je na tomto ročnímu období nádherné. Zajděte si na procházku do parku nebo do lesa a přineste si jich několik domů. Pakliže chcete, aby vám listí vydrželo déle, doporučujeme pořídit umělé větvičky s listím a dalšími přízdobami, které lze použít na originální podzimní dekorace.

kutilzahradnik1

K dostání je nespočet variant podzimních větviček. Jsou dozdobeny třeba dýněmi a dalšími ozdobami. Velice pěkně vypadají v interiéru girlandy. Můžete je obtočit například kolem zábradlí u schodiště do prvního patra apod.

Dýně k podzimu patří

K pozdnímu létu patří zně a sklizeň mnohých plodin, jež pěstujeme na zahrádce. I tyto lze využít k aranžmá. Rozhodně u vás doma nesmí chybět dýně, ať už okrasné, tak ty gigantických rozměrů, ze kterých se vyřezávají strašidelné motivy. Opět zde však vyvstává tentýž problém. Jak dlouho vám takové dýně vydrží? Pokud je sklidíte v tu správnou dobu, měly by vydržet až do zimy, ale pokud se chcete pojistit, pořiďte si dýně keramické. Navíc vám poskytnou ještě jednu výhody. Rozhodně nejsou jen na jednu sezónu, ale poslouží vám na podzim v dalších létech.

kutilzahradnik2

Vyřežte si strašáka z dýně nebo si pořiďte keramickou variantu. Stačí do něj vložit čajovou svíčku a zapálit. Tak jako je vánoční osvětlení typické pro vánoce, tak je toto provedení dýni charakteristické pro podzim. Jiné varianty keramických, či okrasných živých dýní stačí jen někam postavit. Již samotné udělají velkou parádu.

Slunečnice

Nejtypičtější květinou pozdního léta a počátku podzimu je slunečnice. Slunečnice vnesou do vašich domovů hřejivé sluníčko, protože se právě slunci podobojí. Zpříjemní posezení u stolu, třebas i venkovní posezení. Vložte je to vázy nebo je použijte pro tvorbu okrasných ikeban.

kutilzahradnik3

Aby vám tato květinové dekorace rychle neuschla, živé slunečnice a listí je možné vyměnit za umělé provedení, které vypadá rovněž velice přirozeně. Moderní umělé květiny se mnohou pyšnit krásným designem, jenž rozveselí každý stůl.

Zajděte si na čerstvý vzduch do parku, lesa a přineste si odtud domů řadu materiálů pro výrobu podzimních aranžmá. A pokud nemáte tu možnost, sedněte si pohodlně k počítači a nakupte veškeré podzimní dekorace z pohodlí domova a za pár korun na e-shopu Harasim.info. Zde vždy najdete ty nejkrásnější bytové a zahradní doplňky, které přispějí k dokonalé harmonii u vás doma i na zahrádce.