Muebles-Sillon-Chester-Capitone-Patchwork-Calido

Originální technikou oživíte starý nábytek

Patchwork je textilní technika spočívající v sešívání ústřižků různých barev a vzorů. V překladu znamená patchwork „vyrobeno ze záplat“ a proto je výsledná práce originálním doplňkem do bytu, na zahradu nebo přímo na sebe. Vyrobit tak můžete polštáře, pokrývky, ubrusy, deky, přehozy nebo oblečení či ozdobit jiné interiérové doplňky. Výsledný geometrický obrazec a barevnost závisí pouze na vaší kreativitě a fantazii. Patchwork je náročný na čas a budete potřebovat spoustu přesnosti a trpělivosti. Pokud jste ale milovníky ruční práce a výroby jedinečných dekorací, pak je tato technika pro vás ideální.

Patchwork = umění

Nejdůležitějším prvkem jsou látky. V obchodech a e-shopech máte na výběr z nepřeberného množství barevných provedení, vzorů a druhů látek. Nejprodávanějším a zároveň nejvhodnějším typem látky na patchwork je bavlna. Využít můžete stará trička se vzorem míst, která jste navštívili a vytvořit tak pokrývku, která vám bude připomínat zážitky, které jste na výletech prožili. Dále budete potřebovat pravítka, nůžky, špendlíky, podložku na patchwork, fixy a tužky na látku, nitě a šicí stroj. Neholdujete šití, ale pactchwork se vám líbí? Řešením je tzv. artyčoková nebo vtlačovací technika. Pomocí stuh, špendlíků, nože a polystyrenových věnců, koulí, vajíček, hvězd či zvonků vytvoříte vánoční a velikonoční ozdoby a originální interiérové dekorace. Vyzdobte svůj dům během svátků!

2630999944_600dda54ef

Patchwork – ozdobte se!

Návody a postupy najdete na internetu nebo v publikacích věnující se této textilní technice. Naučíte se vytvořit návrh, správně sešívat látky a získat úžasný výsledek. Využít můžete i kurzy ručních prací. Patchwork je technika, která vás pohltí a jen tak neomrzí. Neváhejte a přesvědčte se u svého prvního projektu. Patchwork je velmi staré umění, které dodnes můžeme najít v muzeích na zachovalých oděvních doplňcích či bytovém příslušenství.