Žaluzie jsou k dispozici v mnohých provedeních /

Žaluzie jsou k dispozici v mnohých provedeních /

Už jen stěží bychom si v dnešní, moderní, hektické a pravda náročné době dokázali představit každodenní život, aniž bychom využívali žaluzie. Jedná se samozřejmě o základní stínící techniku, která se těší vysoké oblibě a rozšířenosti. Žaluzie se montují jak na okna rodinných domů, tak i do okenních prostorů bytů jakéhokoliv druhu. Své uplatnění nachází taktéž na našich případných víkendových sídlech, tedy na chatách či chalupách. Stejně jako téměř všechno, tak i žaluzie si v průběhu doby prošly svým vývojem, jehož výsledkem jsou stále kvalitnější provedení, větší výběr a v neposlední řadě i široká paleta stylových a designových nádechů. Znamená to tedy, že žaluzie nepředstavují pouze a jen efektivní doplněk, díky kterému se nemusíme doma schovávat před slunečními paprsky, ale mnohdy i designovou dekoraci.

Žaluzie je možno umístit do všech typů oken

Žaluzie zažívají velký boom také proto, protože se jedná o jakýsi znak univerzálnosti. Myšleno je to tak, že v našich domovech preferujeme různé druhy oken. Asi nejčastěji se setkáváme s plastovými okny, žádnou výjimku či vzácnost však i nadále netvoří klasická dřevěná okna, případně eurookna. Zkrátka každý majitel bytových prostorů si může vybrat okno dle libosti. Dobrou zprávou je, že žaluzie se hodí na jakékoliv výše uvedené okno. Samozřejmě je rozdíl v jejich provedení nebo montáži. Při výběru je tedy potřeba vědět typ okna, na který budou žaluzie instalovány.

Jak postupovat při výběru žaluzií?

Výběr žaluzií nepodceňujte /

Výběr žaluzií nepodceňujte /

Možná, že nemalé množství čtenářů si nyní položí otázku, jak tedy postupovat při výběru žaluzie? Není to nic složitého, stačí se zamyslet a odpovíte si sami. Jak již bylo řečeno, je zapotřebí pochopitelně vědět, o jaký druh okna se jedná, respektive z jakého je okno vyrobeno materiálu. Dále jsou to potom rozměry. Žaluzie je možno získat v jakýchkoliv rozměrových variacích, jsou zpravidla vyráběny přímo „na míru“.

Volit můžete i z materiálu žaluzií, ať již se jedná o stále rostoucí zájem o hliníkové žaluzie, nebo jakékoliv jiné, je zkrátka z čeho vybírat. Stejné je to i v oblasti stylového provedení, ani ta se totiž v současnosti nikterak nepodceňuje, ba spíše naopak! Požadavky na vzhled našich interiérů, ale i exteriérů, stále rostou. Je zapotřebí si uvědomit, že celek se skládá z nejmenších detailů, do kterých je zcela jistě možné zahrnout právě i žaluzie. Je tedy dobré vzít k úvaze také povahu bydlení, všímat si jednotlivých dekorací a jiných prvků. Žádnou zvláštností nejsou ani barevné žaluzie.

Rozmyslete si také, jestli chcete žaluzie horizontální nebo vertikální. Jejich účel je stejný, liší se však svým vzhledem, ale i ovládáním a montáží. Pořizovací cena by potom neměla hrát prim. Bohužel tomu tak často je. Mnohem důležitější než cena je však kvalita. Doporučujeme vám vybírat takové žaluzie, které jsou prověřeny spokojenými majiteli z dřívějších dob. Oslovte tedy společnosti, které nabídnou kvalitu, může se jednat například o žaluzie Plzeň!

Interiérové versus exteriérové žaluzie

Žaluzie jako takové známe především z vnitřních prostorů bydlení. Jsou zpravidla instalovány na interiérovou stranu okna. To je však pouze jedna skupina stínící techniky v podobě žaluzií. Existuje i další kategorie, která je sice méně využívaná, o to však zajímavější. Jde o exteriérové žaluzie. Je potřeba zdůraznit, že venkovní žaluzie musí být vyrobeny z kvalitnějších, respektive z odolnějších materiálů. Venku jsou totiž jejich prvky vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám. Jde zejména o působení větru, deště či námrazy nebo sněhu.

Pokud uvažujete o pořízení venkovních žaluzií nebo rolet, doporučíme vám zvážit venkovní rolety Praha. A to nejen pokud jste z hlavního města. Ano, i zde doporučujeme kvalitu, která vás nezklame, živým důkazem tohoto tvrzení je spousta spokojených klientů, kteří poskytli za vše mluvící reference.

Stínící prvky patří mezi základní bytové prvky

S vertikálními žaluziemi se setkáváme stále častěji /

S vertikálními žaluziemi se setkáváme stále častěji /

Bez nadsázky je možno tvrdit, že jak venkovní, tak i vnitřní žaluzie, ale i rolety či markýzy bezesporu patří mezi základní prvky nejednoho moderního domu. Doma budujeme zázemí, chceme se tam cítit příjemně a spokojeně. Nemělo by nám zde nic chybět. Jedná se přece o místo, kam se vždy rádi vracíme. Jak bude vypadat, je jen na nás. V dnešní době máme široké možnosti realizací. Nejsme v podstatě nikým a ničím omezováni. Stínící technika nám může zpříjemnit, zkvalitnit a do jisté míry i zkomfortnit tvář bydlení. Chceme-li bydlet moderně, je třeba s touto volbou počítat.

Stínící technika byla, je a bude vyhledávaná. Hodí se do jakéhokoliv objektu a využívá se v jakémkoliv ročním období. Dnešní moderní trendy nejen žaluzie, ale i rolety nebo třeba markýzy posílají tím správným směrem. Díky bohaté nabídce si může na své přijít naprosto kdokoliv. Je jedno, jestli patříte mezi konzervativnější a dalo by se říci „usedlejší“ typy, bez požadavků na inovace nebo razíte spíše kreativitu a originalitu, nebojíte se jít „do něčeho nového“. Třeba je právě nyní ten správný čas na obměnu žaluzií ve vašem domě či bytě, popřemýšlejte a dobře zvažte, kterým dáte přednost, které se stanou novou částí celku, kterému se říká domov!