Patrně v žádné domácnosti nechybí základní nářadí. I když vám třeba výroba čehokoli nic neříká, nebaví vás manuální práce a občasné experimentování se dřevem či jiným materiálem, přesto se s největší pravděpodobností někde v bytě, v domě anebo v garáži najde minimálně šroubovák, kladívko či klíč. To je nářadí, které je třeba mít po ruce při jakékoli domácí opravě. Těžko asi bez nich utěsníte kapající kohoutek v koupelně, odšroubujete krytku, když potřebujete vyměnit baterie v přístrojích, a bez kladívka se vám rozhodně nepodaří upevnit hřebíček do zdi. K tomuto základnímu nářadí patří samozřejmě i spojovací materiál. Ztracený šroubek z přístroje, který momentálně potřebujete, vám může dost znepříjemnit den.

vruty

Takže je žádoucí prohlédnout si zásoby, i co se týče spojovacího materiálu. Základem jsou hřebíky, šrouby anebo vruty. Je potřeba zkontrolovat také zásobu matiček. A chybět by určitě neměly ani skobičky a hmoždinky. Bez nich se neobejdete ani při tak jednoduché činnosti, jako je připevnění poličky na zeď, zavěšení obrazu nebo přitlučení garnyží.

hrebiky

Pokud se přece jenom pustíte do náročnější akce, jako je třeba rekonstrukce koupelny nebo kuchyňského koutu, budete k základnímu spojovacímu materiálu muset připojit ještě další, například nýty, klíny, lepidla a tmely. Ty se mohou ale hodit také kdykoli, každopádně mít je doma v zásobě není na škodu.

Nabídka spojovacího materiálu je velice pestrá, navíc se každý druh nabízí v mnoha různých velikostech. Mít ale vždy po ruce zásobu hřebíčků, šroubků, vrutů a matiček je určitě rozumné.

Široký sortiment spojovacího materiálu lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.