tera-venkovni-zahradni-terakotovy-krb-80-cmPrakticky každý z nás miluje praskání dřeva hořícího v krbu, nebo grilu při večerním posezení venku na zahradě a snažíme se využít teplé letní večery právě pro takové posezení venku na zahradě, terase, či pod pergolou s naší rodinou nebo přáteli. Ale letní dny nejsou nekonečné a v zimě v našich zeměpisných šířkách téměř není možno trávit čas podobnými aktivitami. Řešením pro prodloužení letní sezóny může být stylový terakotový krb, který Vás příjemně zahřeje, ale je možno v něm připravit například i Vaše oblíbené barbecue. Krby jsou přenosné, takže je možno je umístit do středu posezení a poté zase schovat na místo pro ně určené. Navíc menší z nich není větší problém naložit do auta, takže je můžete využít nejen na zahradě za domem, ale například i na chatě.

Použití terakotových krbů a jejich historie

Historie terakotových krbů sahá až do starověku, kdy se z terakoty, která je zvláštním druhem keramiky vyráběly nejrůznější sošky, nádoby, nebo právě grily, které měly v tu dobu poněkud jinou podobu, ale jejich funkce byla obdobná. Nová éra těchto venkovních krbů se začala psát v Mexiku, kde se staly velmi oblíbenými již před několika desítkami let. V dnešní době se začínají výrazněji prosazovat i v řadě Evropských zemí včetně České republiky. Většina výrobců těchto krbů se neustále drží tradičního mexického provedení a umísťují na terakotové zahradní krby jejich tradiční ornamenty.

Pořízení terakotového krbu na Vaši zahradu můžeme jen doporučit – v době, kdy již slunce tolik nehřeje, Vás při venkovním posezení dostatečně zahřeje díky teplu, která příjemně sálá z celého jeho celku. Navíc Vám pomůže odlákat všudypřítomné mouchy a komáry.

Foto: my-hobby.cz