Jaro tu bude každým dnem, což je skutečnost, které se mnozí z vás již nemohou dočkat. Na příchod teplejšího jara čekají i zahrádkáři, kteří si již teď mnou ruce při představě, jak se konečně budou moci vrhnout do prací na svém pozemku – a na tohle téma my navážeme v dnešním článku. Zahradě si po zimním období vyžaduje vaši pozornost a je důležité dopřát jí správnou péči. I když se nedoporučuje probuzení zahrady po zimě uspěchat – nejlépe uděláte, počkáte-li do chvíle, až teplota stoupne nad nulu a půda pořádně rozmrzne – můžete si již nyní udělat seznam činností, které je potřeba udělat. Jestliže si nevíte rady nebo si nejste jistí, pak si nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vám prozradíme, jakou péči si vaše zahrada vyžaduje na jaře.

pokes-fun-at-1164459_1280

Sekání trávníku

Úplně prvním úkolem, kterému byste měli věnovat svůj volný čas, je sekání trávníku, který by měl mít na začátku jara délku zhruba 3 cm. Nebojte se tedy trávu na zahradě posekat na opravdu krátký sestřih, což vám s moderní sekačkou půjde jedna radost díky snadno nastavitelnému zdvihu. Rovněž je důležité dopřát vašemu trávníku dostatek vzduchu, kterého se mu v zimním období příliš nedostávalo – na podzim trávník zarostl mechem, kořínky a zbytky trávy a listí a právě tato bariéra mu neumožnila přijímat kyslík. Provzdušnění půdy nejlépe zvládnete za pomoci vertikutátoru.

Výsev trávy si vyžaduje správnou teplotu

Upravili jste půdu k obrazu svému a zjistili jste, že se vám někde objevila holá místa, která na přitažlivosti vašeho pozemku příliš nepřidávají? Pak je na čase zaset na těchto místech travní směs. Nejprve půdu dostatečně prohrábněte a smíchejte s pískem, teprve poté se pusťte do výsevu a půdu nakonec uválcujte travním válcem. Pamatujte ale, že na první setí by měla teplota půdy dosahovat alespoň 8°C, dříve se do výsevu travní směsi ve svém vlastním zájmu nepouštějte.

Obrázek: pixabay.com