Vypadá to, že i přes značné zpoždění už přece jen začíná jaro. Bude nás to tak jistě lákat stále více ven. Neměli bychom zapomínat samozřejmě ani na naše zahrádky. V této době již bývá mnoho zahradních prací hotových, letos tak máme co dohánět! Není však ještě nic ztraceno, vydrží-li toto hezké počasí, budeme moci brzy vyrazit za prvními činnostmi na zahradě.

Bude k nim patřit rozhodně vyhrabávání listí a obnovování travního porostu. Také ovocné stromy si zaslouží omlazení v podobě zastřihávání a zařezávání. Jakmile půda ještě více vyschne, budeme se moci pustit do přípravy záhonků a rozdělávání pole. Jistě již máte doma nějaké ty přísady, i ty se brzy přihlásí o slovo. Bude potřeba je vysadit do skleníků a fóliovníků. V nich můžete začít s drobnými pracemi již nyní.

V každém případě počasí je letos nevyzpytatelné. Takže jistotu, že již nic nezmrzne, budeme mít pravděpodobně až v polovině května, kdy si musíme dát pozor na tzv. zmrzlé muže, kterými jsou Pankrác, Servác a Bonifác!  

Budete-li pravidelně navštěvovat náš nový web KutilZahradník.cz, nic vám neuteče. Budete se zde dozvídat zajímavé věci, z nichž si můžete vzít inspiraci. Web KutilZahradník.cz je určen všem, kteří mají rádi zahradu a občas i něco ukutí ve své dílně!