Při budování zázemí se zaměřujeme na spoustu charakteristik. Všechno má směrovat k docílení maximální spokojenosti. V dnešní době nemusíme být nikým a ničím omezováni. Nabídka je více než bohatá. V tomto článku se zaměříme na luxfery a jejich využití v interiérových prostorách.

21248-544984-1_Schranka-02Víte, co to je luxfor? Jedná se v podstatě o skleněnou tvárnici. Tvárnice jsou vyráběny v nejrůznějších velikostech a barevných variacích. Luxfery jsou obvykle vyrobeny slepováním dvou souhlasných skleněných částí.

Luxfery mají významné využití v moderním stavebnictví. Standardně jde o součást sklobetonu, který se využívá hlavně v podobě průsvitných příček nebo při realizaci stropních konstrukcí. Díky luxferům můžete zajistit větší propustnost světla do interiérových prostorů – typicky například v chodbách a síních, ale typicky i v koupelnách.

Tvrdost a pevnost luxferů

Základním znakem luxferů je tvrdost a pevnost. Díky tomu je lze s přehledem využít i jako podlahové řešení.

Montáž zděním do betonu

A jak se luxfery do stavby zakomponují? Jedná se o činnost klasického zdění do betonu. Beton v současné době často nahrazují rychleschnoucí pojiva. Při montáži luxferů lze využít spoustu pomůcek. Nejlepší však bude, pokud tuto práci svěříte do rukou odborníkům, ideálně nějakému šikovnému řemeslníkovi.

Luxfery dokážou oživit podobu interiérových, ale i exteriérových prostorů bydlení. Do bytu vnesou nejen více světla, ale také zajímavý styl. Luxfery je možné kombinovat a vytvořit z nich i hezké, mozaikové řešení.

A kde luxfery sehnat? Nakoupit můžete na internetu, kde je také největší výběr. Samozřejmě, že se vyplatí zavítat i do nějaké prodejny se stavebním zaměřením, kde si můžete nechat i poradit, případně se na cokoliv zeptat.