Letničky jsou ozdobou mnoha zahrad

Letničky jsou ozdobou mnoha zahrad

Právě nyní je nejvhodnější doba pro vysazování letniček, a proto se i my v dnešním příspěvku zaměříme právě na ně. Jak správně na jejich výsadbu a kde ještě letničky v tomto období sehnat?

Kde sehnat letničky

Nevýhodou většiny letniček je to, že je třeba je již od začátku roku předpěstovávat a přesazovat. Pokud nejste natolik zdatní zahradníci nebo si jen chcete ušetřit práci, stačí vyrazit do jakéhokoliv obchodu s květinami nebo na trh a některou z letniček si tam zakoupit. Doma je pak můžete rovnou už zasadit. Ještě před jejich zakoupením však zvažte jaké množství jich budete potřebovat a v jakých barevných kombinacích je plánujete po zahradě rozprostřít. Někteří dají přednost zarovnání do roviny, například podél pěšinky, jiní si zase spíše vyhrají s tvořením pestrých ornamentů v rámci větší plochy. Je zcela na vás, ke které variantě se přikloníte. Vyzkoušet můžete klidně obě.

Letničkový záhon září barvami

Letničkový záhon září barvami

Kdy se které rostliny vysazují

Při výběru jednotlivých druhů rostlin dbejte na to, v jakém prostředí budou růst. Záleží velmi na tom, zda budou ve stínu, ve vlhkém prostředí a podobně. Takové ty klasické letničky jako jsou macešky, šalvěj, pomněnky či balzamíny můžeme klidně umístit do polostínu. Petúniím a laskavci se bude skvěle dařit na suchém místě. Oproti tomu měsíček, gerbera, fiala i hlíznaté begonie se hodí spíše na vlhkou zahradu. Pokud už máte jasno v tom, co a v jakém množství koupit, vydejte se do obchodu, kde vám bude doporučen i způsob výsadby.

Jak pečovat o letničky

Pokud máte květiny již zasázené, rozhodně tím vaše péče o ně nekončí. Potřebovat budou nejen pravidelnou zálivku, tak odplevelování, zaštipování a občas i přihnojení. Přesto je péče o ně velmi snadná a zvládne ji jistě každý z vás. Odměnou vám bude překrásně barevný rozkvetlý záhon.