pick_peppers

Pálivé papričky mají rozmanitou podobu

Pěstování zeleniny je ve své podstatě vášeň. Radost z úrody po dlouhotrvajícím opečovávaní rostlinek je nepopsatelná a připravené pokrmy z vlastní zeleniny jsou skutečnou lahůdkou. Jestliže patříte mezi pěstitele a zároveň milovníky ostrých jídel, měli byste si zkusit vypěstovat vlastní pálivé papričky. A kde vzít lépe inspiraci než u Mexika? Seznamte se s odrůdami, které může pěstovat a pak se jimi pochlubit ve výborné tortille nebo tacos.

Pozor, prudce pálivé!

První velmi silně pálivou papriku, kterou můžete zkusit vypěstovat je Jalahot. Jedná se o odrůdu papričky Jalapeno, která vyžaduje teplo a dostatek živin. Pěstovat ji můžete ve skleníku, fóliovníku, ale i volně na poli. Výsledkem vašeho pěstování by měly být drobnější plody o délce zhruba 7,5 cm a šířce 3,5 cm. Další papričkou, která vám pěkně protáhne dutiny, je Habanero. Tato paprička není původem z Mexika, nicméně patří k velmi ostrým odrůdám. Papričky Habanero můžete bez problému pěstovat ve skleníku. Jelikož se jedná o trvalky, sklízet zajímavé plody Habanera, můžete i několik let. Ovšem nejpálivější paprička světa, která se zapsala i do Guinessovy knihy rekordů pochází z Indie a nazývá se Naga Jolokia. I tyto malé a nenápadné papričky můžete mít na zahradě třeba jen pro ozdobu.

ARS-habanero

Papričky Habanero budou vaši zahradu doslova zdobit

Mexické pálivé papričky známe jako chilli papričky a jalapeno. Existuje mnoho odrůd, které můžete pěstovat, a většinou se bude jednat o skvosty vaší zahrady. Na výběr máte z odrůd jako Numex Pinata, Joe. E. Parker nebo Bird´s Eye. Pěstování papriček se určitě stane vaší oblíbenou záležitostí.