Okna patří u každé nemovitosti mezi základní stavební prvky, nikoho tedy nemůže překvapit, že jsou na ně především v poslední době kladeny zvýšené nároky. Není totiž okno, jako okno. V současnosti se již několik roků těší vysoké oblibě plastová okna.

Plast je moderním materiálem, který nachází širokospektré využití, a to nejen ve stavebnictví. Plastové profily s sebou přináší množství pozitiv. V prvé řadě se jedná o vysoce variabilní materiál, který lze přizpůsobit nejrůznějším tvarovým požadavkům. Další jeho výhodou je nízká hmotnost a vysoká odolnost. Při působení deště, větru, nízkých teplot nebo naopak ostrých slunečních paprsků tak nedochází k jeho poškozování.

okna

Plastová okna – moderní design

Rozhodnete-li se při výměně stávajících oken právě pro plastová okna, neuděláte chybu, ani co se týká designové stránky věci. Plastová okna působí stylovým dojmem. Nejčastěji se setkáváme s bílým provedením, avšak žádnou výjimku dnes nepředstavují ani jiná barevná řešení.

Plastová okna se obvykle hodí téměř k jakékoliv nemovitosti – ať již se jedná o vilku, rodinný domek nebo třeba panelový dům. Své vysoké uplatnění nachází i v užitkových budovách.

Spolupráce s odborníky

Základním předpokladem ke spokojenosti s novými plastovými okny je jednoznačně spolupráce s odborníky. Na našem trhu je k dispozici obrovské množství výrobců či dodavatelů plastových oken a dveří. Pokud byste se podrobně zaměřili na jejich nabídky, zjistíte, že v nich spatříte mnohdy až propastné rozdíly co do kvality.

Určitě se tedy vyplatí ještě před samotnou realizací udělat malý průzkum, v žádném případě si neplácněte s těmi, na které narazíte jako první. Pokud byste měli snad jakékoliv dotazy, není nic jednoduššího, než se zeptat na všechno, co vás zajímá. Pamatujte, že cena by neměla být hlavním parametrem při vašem výběru. Důležitá je zejména spokojenost s provedenými pracemi u klientů dané firmy – doporučujeme tedy, abyste si přečetli případné reference.

Základní výhody plastových oken

A jaké jsou základní přednosti, které vám plastová okna poskytnou? Je to zejména široká variabilita vzhledů, dále již zmiňovaná dlouhá životnost. Velice důležitá je také výborná akustická a teplotní izolace. Potěší i nízké nároky na údržbu.

Plastová okna lze standardně kombinovat s celou řadou doplňků a příslušenství – tak například sítě proti hmyzu, žaluzie či rolety. Jinými slovy se jedná o komplexní řešení, do kterého se vyplatí investovat!