Na koupání v zahradním bazénu se jistě těšíte /

Na koupání v zahradním bazénu se jistě těšíte /

Zima, i když letos nebyla nikterak typická, je už pravděpodobně pryč. S lepšícím se počasím nás to táhne stále více ven. Vyhlížíme sluníčko a teplo, plně si to užíváme. Myslíte však i na léto? Na dobu, kdy budou sluneční paprsky tak ostré a bude takové horko, že se budete schovávat do stínu, nebo vyhledávat vodu? Všechno toto můžete mít i přímo v zahradě. Ideální, oblíbeným a velmi rozšířeným řešením jsou zahradní bazény. Tipem nechť jsou nadzemní bazény, právě ty jsou totiž nejdostupnější!

Pořiďte si nadzemní bazén spolu s příslušenstvím

Nadzemní bazény jsou k dispozici v celé paletě provedení. Bez nadsázky se tak dá tvrdit, že vybere každý. Doporučujeme vám, abyste k bazénu pořídili vždy také bazénové příslušenství a doplňky. Je zapotřebí si uvědomit, že pokud chcete mít vodu v bazéně opravdu průzračně čistou a vůbec těch nejlepších možných parametrů ke koupání, pomůže vám jedině bazénová chemie. Nejedná se pouze a jen o chlor, ale i o další přípravky, uveďme například preparát na zvyšování nebo snižování pH, ale třeba i vločkovač či mnohé jiné přípravky.

K bazénu nezapomeňte dokoupit pískovou filtraci /

K bazénu nezapomeňte dokoupit pískovou filtraci /

Kromě samotné chemie se musíte o vodu postarat i jiným způsobem, zjednodušeně řečeno mechanicky. Protože však žijeme v moderní době, tuto práci nemusíte nutně vykonávat pouze sítkem, kterým budete vytahovat z vody nečistoty, ale pochopitelně i s využitím speciálního zařízení, kterým je v tomto konkrétním případě bazénová filtrace. Nejrozšířenějším a nejefektivnějším typem je jednoznačně písková filtrace. Díky ní se podaří zachytit snad veškeré nečistoty a ještě navíc cirkuluje vodu v bazénu!

Spokojené koupání, to tedy není pouze nadzemní bazén, spolu s ním musíte pořídit i filtraci a samozřejmě nesmíte podceňovat ani bazénovou chemii. Spojením těchto tří věcí si můžete být jisti, že si léto na zahradě maximálně užijete.