Neznám nikoho, kdo by chtěl zbytečně vyhazovat peníze za cokoli, tím méně za vytápění, protože vytápět prostě musíte, nechcete-li doma chodit v zimních měsících v kožichu. Ceny vytápění mají neustále vzrůstající tendenci, stále víc lidí tak hledá alternativní zdroj tepla. Plyn i elektrická energie se začnou velmi brzo prodražovat, proto jsme nuceni přecházet na alternativní paliva, kterými bývají nejčastěji paliva tuhá. Topení v krbu nebo kamnech je starý osvědčený způsob, jak vyplnit vaši domácnost příjemným teplem, které budete schopni zaplatit.

Krb představuje spojení úspory při vytápění a moderního stylu /

Krb představuje spojení úspory při vytápění a moderního stylu /

Pro mnohé z nás je to dokonce romantika mít doma kamna, u kterých můžete sedět a vychutnávat si pohled do praskajícího ohně a cítit, jak z nich teplo příjemně sálá. Krby i kamna jsou uzpůsobena tak, aby byla schopna vytopit celý dům, byt či chatu. Nejčastěji jsou krbová kamna litinová, při výrobě se používají technologie, které umožňují zdokonalit proces spalování v kamnech, takže se rapidně zvyšuje jejich účinnost a významně klesá spotřeba paliva. Krbová kamna můžete používat jen občas a mít je jako dekorativní prvek, kterým bezesporu jsou.

Teplovzdušná krbová kamna jsou schopna vytopit i celou vaši domácnost, většinou si v tomto případě však lidé vybírají raději teplovodní kamna. je to především z toho důvodu, že vytápění horkým vzduchem z kamen s sebou nese hodně nepořádku. Vzduch unáší saze z kamen a ty se potom usazují na zdech u výdechů rozvodů v místnosti, což nevypadá zrovna reprezentativně. Krbová kamna s tepelným výměníkem rozvádí teplo pomocí vody, která ústí do radiátorů, takže se množství nepořádku výrazně omezí.

Oproti krbům mají krbová kamna výhodu ve velikosti, jsou mnohem méně prostorově náročná, proto se vám vejdou i tam, kam byste krbovou vložku těžko vměstnali. Krbová kamna s výměníkem jsou tedy nejen elegantním prvkem ve vašem interiéru, ale umožňují vytápět ekologicky celý váš domov s nízkými provozními náklady, rozhodněte se proto pro ně i vy.