Ať již pravidelné nebo příležitostní grilování si určitě oblíbilo mnoho z vás. Aby také ne, vždyť na současných grilech se dá připravit spousta pochoutek a nejrůznějších specialit. Rozhodně by se ale nemělo zapomínat na správnou údržbu grilů. Nebudete-li ji podceňovat, vydrží vám gril spoustu roků a stane se vaším pomocníkem při nejedné párty nebo rodinné oslavě.

Grily Weber si rychle oblíbíte /

Grily Weber si rychle oblíbíte /

Začněme však od začátku. Patříte-li mezi ty, kteří doma ještě gril nemají, určitě vás bude zajímat, jaké existují druhy grilů. Mezi nejčastější patří plynové grily, elektrické grily a grily na dřevěné uhlí. Při výběru se vyplatí opatrnosti, ne všechny grily, které jsou k dispozici, nabídnou stejnou kvalitu. Vsadíte-li na grily Weber, je to cesta správným směrem.

A jak jednotlivé grily fungují, jaké jsou jejich přednosti? Každému bude vyhovovat něco jiného. Pokud si pořídíte plynový gril, očekávejte snadné grilování bez zbytečně zdlouhavých příprav. Díky speciálním hořákům dochází k rovnoměrnému rozžhavení roštu, které je zárukou kvalitně propečeného masa. Elektrické grily patří taktéž mezi zástupce zdravého grilování. Jejich hlavní výhodou je, že s nimi můžete pracovat i tam, kde by to s klasickými grily nebylo možné. Asi nejvíce z vás si pod pojmem gril představí klasický gril na dřevěné uhlí. Jedná se o grily kopulovitého tvaru s poklopem – nabízí se nejrůznější druhy grilování.

Gril by se měl po každém grilování vyčistit

Je jedno, pro jaký typ grilu se nakonec rozhodnete, ale mějte na paměti, že je ho potřeba vždy po každém grilování pořádně vyčistit. Nejlepším řešením jsou speciální přípravky a kartáče. Plynové a elektrické grily Weber udělají hlavní práci při čištění za vás, stačí je nahřát na maximální provozní teplotu a pod dohledem nechat shořet zbytky po grilování. Na závěr se potom speciálními kartáčiroštu odstraní poslední zbytky. Zapomínat by se nemělo ani na pravidelnou výměnu misky na zachytání kapajícího tuku. Litinu je zapotřebí čistit pouze ručně, nikdy ne v myčce na nádobí.

Grily Weber jsou pro všechny dobrou volbou, oceníte zejména vysokou kvalitu a záruku na materiál, ze kterého jsou vyrobeny!