Přemýšleli jste o tom pořídit si na okna svého domu venkovní žaluzie, potažmo předokenní rolety, avšak zdá se vám, že s koncem léta je už investice do těchto doplňků prakticky zbytečná? Pak vás vyvedeme z omylu. Předokenní rolety a venkovní žaluzie se totiž uplatní i v zimních měsících.

Sluneční paprsky dokážou být otravné i v zimním období

Exteriérové rolety a žaluzie působí stylově /

Exteriérové rolety a žaluzie působí stylově /

Hlavní funkcí těchto doplňků je samozřejmě stínění. Zabraňují pronikání slunečních paprsků do interiéru domácnosti. To je praktické právě zejména v letních měsících, kdy by jinak sluneční záření neúnosně zvyšovalo teplotu v místnostech. Sluneční paprsky vám ale do domu vnikají často i v zimě. A dokážou být stejně nepříjemné a štiplavé. Pokud však máte kvalitní předokenní rolety či žaluzie, můžete se jich kdykoliv zbavit.

Rolety a žaluzie v zimě pomáhají snížit náklady na vytápění domu

V zimě se dají vyzdvihnout zejména předokenní rolety ještě z jednoho zásadního důvodu. Přispívají totiž k udržení tepla v interiéru domu. Slouží jako pomocný tepelně izolační doplněk, který zabraňuje unikání tepla zevnitř objektu ven. Díky tomu pomáhají i snižovat vaše náklady na vytápění a přispívají tak k lepšímu komfortu bydlení.

Venkovní rolety a žaluzie jsou vysoce efektivním prvkem /

Venkovní rolety a žaluzie jsou vysoce efektivním prvkem /

Obecně se dá řídi, že jsou venkovní žaluzie a rolety účinnější nežli jejich interiérové verze. Jejich účinnost je až o polovinu vyšší. Dokážou si poradit s více než 90% slunečních paprsků, zachycují také UV záření.

Rolety a žaluzie se tak zcela jistě vyplatí celoročně, nejen v letních měsících. Jedná se navíc o moderní doplňky, které dokážou výrazně obohatit vzhled vašeho domu. Stačí jen vybrat vhodný produkty z dobrého materiálu a v pěkném designovém provedení. Špičkové produkty v tomto směru nabízí společnost Perfecta, a to prostřednictvím webových stránek rolety-vrata-zaluzie.cz. Firma nabízí výrobu stínících prvků přímo na míru. Na základě vaší poptávky vám provede zaměření přímo na místě, a to zcela zdarma. Samotná dodávka a montáž jsou pak otázkou zhruba 2 – 3 týdnů.