Předokenní rolety zajistí maximální komfort /

Předokenní rolety zajistí maximální komfort /

Venkovní stínící prvky byly ještě před několika lety prakticky zcela opomíjené, a to zvláště u majitelů rodinných domů. Čas od času jste je mohli zahlédnout u komerčních budov, u soukromých objektů však byly spíše výjimkou. Dnes ale jejich obliba stoupá. A nutno říci, že právem. Jde totiž o doplňky, které mnohdy významně zlepšují kvalitu a komfort bydlení.

Nejvyužívanějšími stínícími prvky vně domu jsou v současné době předokenní rolety a hlavně venkovní žaluzie. Jde o systémy, které jsou vhodné nejen z estetického hlediska, dokážou být totiž mnohem účinnější nežli interiérové varianty.

Účinnější zamezení pronikání paprsků a tepla do interiéru

Venkovní žaluzie a předokenní rolety totiž zachytávají sluneční paprsky ještě před tím, než projdou skrz sklo. To znamená, že je pohlcováno daleko větší množství tepla. V parných dnech tak oceníte, že skrz ně neprojdou paprsky ani teplo, které vyzařují. I v těch nejteplejších dnech tak doma budete mít dobré klima.

Díky tomu, že účinně zabrání průniku tepla dovnitř domu, nemusíte tak vehementně používat klimatizační jednotky. Tím pádem ušetříte za energie.

Venkovní žaluzie a rolety pomáhají i v zimě

Venkovní žaluzie představují užitek i styl /

Venkovní žaluzie představují užitek i styl /

Venkovní stínící prvky poslouží také v zimě. Venkovní žaluzie i předokenní rolety totiž částečně zabraňují tepelným ztrátám. Teplo z domu je s jejich pomocí lépe zadržováno uvnitř domácnosti. Snižuje se tak spotřeba energií.

Investice do venkovních stínících prvků se určitě vyplatí. Pořizovací cena není nijak vysoká, nejlevnější varianty venkovních žaluzií se dají pořídit v cenové relace kolem 1.000 Kč. Čím kvalitnější řešení ale

zvolíte, tím budou účinnější. Předokenní rolety a venkovní žaluzie lze jedině doporučit. Když ne kvůli jejich hlavnímu účelu, tak už jen pro jejich vysokou atraktivitu. Vylepší vzhled vašeho domu.