Se zazimováním chaty nebo chalupy neotálejte /

Se zazimováním chaty nebo chalupy neotálejte /

Pokud alespoň okrajově patříte mezi zahradnice a zahrádkáře, jistě velmi dobře víte, že toto hobby je především nyní, tedy v době blížící se zimy, poněkud náročnější na práci, avšak i čas. Máte-li v blízkosti rodinného domu nebo třeba na chatě či chalupě zahradu, je právě teď ten nejvyšší čas ji začít zazimovávat.

Zazimování zahrady je velmi důležitou činností. Jedině jejím správným postupem můžete docílit maximální spokojenosti v nadcházejícím roce a je úplně jedno, jestli se jedná o ovocnou zahradu nebo spíše o okrasnou zahradu. Samozřejmě, že nároky v těchto dvou základních typech zahrad jsou rozdílné, základním podzimním pracím se však nevyhnete. V prvé řadě je zapotřebí ošetřit trávník. Ten by měl být před prvním sněhem posečený a hlavně vyčištěný od listí, které by mu v zimě rozhodně neprospívalo. Je-li součástí zahrádky i pole nebo jiné záhony, nezapomeňte je porýt, jedná-li se o větší plochy, tak poorat.

Myslete na skleník i jezírko

Hrabání listí je na podzim téměř samozřejmostí / / hrabání listí je na podzim téměř samozřejmostí /

U ovocných stromů nezapomeňte odstranit případné ovoce, které na nich ještě zůstalo. Pokud došlo k nějakému poškození větví, řádně je ošetřete vhodnými přípravky. I skleník vyžaduje svoji péči. Je zapotřebí ho vyčistit a zeminu rovněž adekvátně prokypřit.

Máte-li na zahradě jezírko, také to je třeba připravit na zimu. Jak zazimovat zahradní jezírko? Určitě ho minimálně pročistěte od listí, vytáhněte rostliny a v neposlední řadě popřemýšlejte, co s rybami. Pokud je jezírko dostatečně hluboké a nezamrzne, můžete v něm ryby ponechat.

Všechny práce, v podstatě v jakoukoliv roční sezonu nejen v oblasti exteriérových prostorů bydlení, tedy zahrady, můžete realizovat ve spolupráci s www.jakopravit.cz. I zde získáte mnoho cenných rad, které se vyplatí aplikovat. Na závěr jedno doporučení, nenechávejte zazimování zahrady na poslední chvíli, mějte vše uděláno raději dříve, než později, nikdy nevíte, kdy vás zima v tomto ohledu nemile překvapí!