domácí vodárna

domácí vodárna

Na letní počasí se těšíme celý rok. Když svítí slunce a je teplo, cítíme se hned příjemněji. Táhne nás to ven, takže například v zahradě na chalupě nebo chatě trávíme opravdu dlouhou dobu a nejraději bychom se tomuto odpočinku a relaxaci oddávali co nejčastěji. K tomu, aby působila zahrada co nejlíbivěji je však zapotřebí téměř každodenní péče. Tou nejdůležitější je asi pravidelná zálivka.

Kdo má zahradu, ten velmi dobře ví, že bude zapotřebí opravdu velké množství vody. Ať již máte pouze okrasný trávník a několik květin, nebo pěstujete ovoce, zeleninu a další rostliny, potřebě vody se nevyhnete. Vodu můžeme odchytit při dešti z rýn a okapů do sudů, ale to mnohdy nestačí. Ideální je, pokud máte na zahradě vrt nebo přímo studnu.

Do těchto přirozených zásobáren vody v podzemí je třeba zapojit příslušný systém a můžete zalévat, ale rovněž i využívat vodu k jiným účelům, například napouštění jezírka nebo bazénu, jedna radost! Co všechno budete k přívodu vody ze studny potřebovat? Tak především čerpadlo a potrubí. K čerpadlu je zapotřebí připojit nádobu. Jde o tlakové nádoby, které se používají pro sestavení automatizovaného komplexu, který představuje domácí vodárna. Jedná se o jednoduchý a velmi efektivní způsob, pokud, potřebujete zavést vodu pro každodenní potřebu jak do rodinného domu, tak i právě na chatu nebo chalupu.

Využívejte moderní systém závlahy

princip závlahového systému

princip závlahového systému

Máte-li tedy vyřešený přívod vody, potom vám již nic nebrání ani v zavlažování. Určitě využijte zavlažovací systémy, ušetří vám čas a námahu. Zjednodušeně řečeno jde o speciální duté obrubníky, v jejichž útrobách je systém hadiček a rozstřikovačů, které zajistí rovnoměrnou závlahu. Jejich provedení je takové, že nikterak nenarušuje vzhled zahrady, působí nenápadně. Tyto obrubníky s možností závlahy se hodí jak do skleníků, tak i na skalky nebo na trávníky. Mají širokospektré využití.

Určitě tedy myslete na dostatek vody pro vaši zahradu. S pomocí domácích vodáren a dalších speciálních produktů můžete zajistit jak v rodinných domech, tak i chatách, nebo chalupách plnou kontrolu nad vodovodním hospodařením!