Ploty a oplocení představují základní stavební, ale i účelové prvky každého rodinného domu, vily, chaty či chalupy. Plní hned několik funkcí. Kromě stránky bezpečnosti je dnes stále větší důraz kladen i na styl a podobu. Žijeme v době, která nabízí mnohé variace a řešení. Dovolené je tak téměř cokoliv. Znamená to, že i v oblasti plotů je z čeho vybírat. S jakými ploty se nejčastěji setkáme? Stačí se podívat kolem sebe a zjistíte, že velké oblibě se těší ploty dřevěné, dále pak ploty betonové a samozřejmě i ploty ocelové, či ploty z pletiva, které jsou vůbec nejoblíbenější pro svoji širokou variabilitu a přizpůsobivost.

Ploty z pletiva – standard i styl

I plot z pletiva může být stylový /

I plot z pletiva může být stylový /

Ploty z pletiva se vyznačují mnohými pozitivy. Představují standard, ale i moderní design. Dlouho vydrží a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Plot z pletiva se vyznačuje jednoduchostí a vysokou kvalitou. Pletiva jsou k mání v mnoha provedeních. Nejčastěji se setkáváme s pozinkovaným pletivem nebo poplastovaným pletivem. Vybírat lze pochopitelně i z velikosti oček, ze kterých se plot skládá či barevného provedení. Novinkou, kterou lze doporučit, je potom trubičkový plot – ten se skládá ze stylových, pozinkovaných trubiček.

Zástěna na plot zajistí soukromí

Ani plot z pletiva nemusí nikterak negativně ovlivňovat vaše soukromí. Zajistit to lze rychle a jednoduše – zástěna na plot se již postará o to, abyste se mohli na zahradě klidně třeba i opalovat a nikdo vás přitom tajně nešpehoval. Zástěny mají různé podoby, rozměry a barvy, jsou vyrobeny z několika nejčastějších materiálů. Jde buď o speciální tkaniny, nebo třeba i o rákos.

Ať již se rozhodnete pro jakýkoliv plot, pečlivě zvažte, co se vám líbí, co se bude k vašemu pozemku nejvíce hodit. Vyjde-li z toho vítězně právě plot z pletiva, neuděláte při jeho pořízení a instalaci chybu!