Možná si říkáte, že v únoru květiny nerostou a venku, například na balkóně, vám toho moc nevykvete. Opak však může být pravdou. Únor je ta nejlepší doba pro zasazení a vypěstování některých květin. Zajímá vás, jak i vy si můžete udělat jaro na vašem okenním parapetu?

Jaro se pomalu blíží, ale malými kouzly si je můžete přiblížit o trochu rychleji. Tak například zasázení sazeniček a vypěstování kytiček udělá s vaší zimní náladou naprostý zázrak.

Únorové sázení

Únor je nejlepším obdobím na výsev balkonových rostlinek. Nejpozději na konci února můžete vysázet například petúnie, lobelku drobnou nebo aksamitník rozkladitý.

flower-582411_1280Lichořeřišnice

První možností, které se bude na okenním parapetu dařit, je kromě klasických bylinek i lichořeřišnice. Již teď si ji můžete zasázet do malého květináčku a nechat si ji pomalu klíčit za oknem, abyste si ji vypěstovanou a plně kvetoucí mohli na jaře přesunout za okno a ozdobit jím venkovní parapet.

Muškáty a fuchsie

Ke konci února si můžete vysázet i muškáty a fuchsie, a pokud máte tyto přezimované kytičky ještě z loňského roku, můžete je začít zalévat, aby znovu vypučely.

geranium-177425_1280