green-aquarium-water

Takhle by akvárium určitě vypadat nemělo

Akvaristika je krásný koníček, který sice nevyžaduje takovou péči o rybičky jako třeba o psa, ale údržbě akvária se nevyhnete. Jak často byste měli akvárium čistit, aby bylo v každém okamžiku ozdobou interiéru? Pohled na barevně zajímavé a neobvyklé druhy rybiček je hypnotizující, ale to jedině v případě, že je půjde přes akvárium dokonale vidět.

Pro rybičky je kvalita vody důležitá

p-74920-57441-fish-supplies

Při čištění vám pomůže odkalovací zvon

Pokud si pořídíte rybičky, budete se muset naučit každodenní povinnosti spojené s akváriem. Nejedná se o nic složitého, ale kontrola teploty a chování rybiček je nutná. Co se týče samotného čištění akvária, nelze říci, že je dobré jej vyčistit jednou za týden nebo za dva. Čištění akvária se odvíjí od více faktorů, mezi které patří množství ryb v akváriu, množství rostlinek, velikost akvária a použitá filtrační technika. Znečištěné akvárium lehce poznáte. Zanesené stěny akvária a nazelenalá barva vody, někdy i trochu zapáchající, je jasným signálem k vyčištění akvária a výměně vody. Jakmile přenesete rybičky do jiné nádoby, můžete začít s čištěním pomocí odkalovacího zvonu, hadice a kýblu. Při čištění akvária postupujte kousek po kousku. Při čištění dna opatrně prohrábněte písek nebo štěrk, aby se nečistoty uvolnily v co největší míře. Množství vody, které odčerpáte, by nemělo přesáhnout více než polovinu původního objemu. Dávejte pozor, aby voda, kterou budete do akvária dolévat, nebyla příliš studená nebo horká. Rybičky by taky nemusely větší teplotní výkyv unést.

V akváriu máte také filtrační zařízení, které je potřeba vyčistit. To dělejte jiný den než čištění akvária, protože po čištění akvária napomáhá ustalovat biologickou rovnováhu. Udržujte akvárium čisté a dejte vyniknout unikátům, které v něm plavou.