fuchsie1

I vy jistě podlehnete kouzlu fuchsií

Fuchsie patří bezpochyby mezi nejatraktivnější rostliny na našich balkónech nebo zahradách. Umístit je můžete přes léto ven a na zimu do „tepla“. Mnoho lidí má za to, že fuchsie patří mezi nenáročné rostliny, které může pěstovat opravdu každý. To bohužel není až tak úplně pravda. Fuchsie jsou stejně náročné jako krásné. Při jejich pěstování je nutné dodržet několik zásad.

Co byste měli znát

Než si fuchsii přinesete domů, určitě si přečtěte některý z mnoha článků, které se dají najít na internetu. V kvalitním zahradnictví vám určitě poradí některý z odborníků, jak o rostlinu pečovat. Fuchsie určitě nepatří na přímé slunce. Mají raději polostinné až stinné stanoviště. Určitě potřebují vydatnou zálivku, ale pokud si myslíte, že fuchsii ošidíte tím, že ji vysadíte do samozavlažovacího květináče, pak se mýlíte. Substrát je nejlepší namíchat si vlastní. Základem kvalitního substrátu je dobře vyzrálý kompost. K němu přidejte trochu písku a trochu substrátu pro pelargonie. Na trhu bohužel není substrát, který by byl určen přímo pro fuchsie. Substrát by určitě neměl vyschnout, musíte ho udržovat stále vlhký. Přihnojujte jednou týdně tekutým hnojivem pro kvetoucí rostliny. Pokud delší dobu prší, je hnojení bezpředmětné, protože hnojivo substrátem pouze proteče.

fuchsie2

Na trhu lze objevit nepřeberné množství variant fuchsií. Stačí si jen vybrat.

Fuchsie milují déšť a v dešti i kvetou. Jen nesmíte zapomenout na to, že musíte odstranit misku pod květináčem. Fuchsie nesmí stát ve vodě, protože poté uhnívá. Také dávejte pozor na škůdce. Fuchsie jsou nejčastěji napadené mšicemi nebo molicemi. Na tyto škůdce aplikujte některý z insekticidů, který je určen právě na tyto škůdce. Odměnou za vaši péči vám bude krásná rostlina s květy v nejrůznějších barvách a tvarech.