Kvetoucí tulipány jsou nádhernou dekorací i radostí /

Kvetoucí tulipány jsou nádhernou dekorací i radostí /

Kdo z nás by neznal tulipány, velmi oblíbené a pestrobarevné květiny našich zahrad, dvorků, ale i okrasných parků. Asi každý ví, že právě Holandsko je vyhlášená země tulipánů. Každoročně tam tedy míří v jarních měsících davy jejich obdivovatelů. Je-li i vašim přáním, aby okolí vašeho domu nebo třeba chaty ozdobily tyto překrásné květy, nic vám nebrání v tom, abyste si toto potěšení dopřály. Pořídit si můžete cibule tulipánů přímo z Holandska!

Jak správně postupovat?

Nejpříznivějším obdobím pro sázení cibulek je bezesporu podzim. Avšak ani nyní není ještě pozdě. Aktuálně můžete cibulky tulipánů, ale klidně i cibulky narcisů nebo cibulky krokusů či cibulky řebčíků nasadit doma do většího květináče nebo truhlíku. Na jaře mohou květiny ozdobit balkony a terasy.

Tulipány jsou k dispozici v mnohých odrůdách /

Tulipány jsou k dispozici v mnohých odrůdách /

Ihned po doručení zásilky však cibuloviny nesázejte, ponechte je ještě pár dnů v temnější místnosti o teplotě okolo 17 – 21 °C. Po několika dnech je potom můžete zasadit. Mějte na mysli, že cibule by měla být v hloubce asi trojnásobné než je její velikost a v poloze kořenem dolů. Myslete i na kvalitní a dobře prokypřenou půdu.

Samozřejmě, že cibulky tulipánů, ale dokonce již i předšlechtěné cibuloviny je možno k jaru sehnat v mnohých obchodech. Rozhodnete-li se však pro tulipány z Holandska, můžete si být jisti maximální kvalitou cibulí a v neposlední řadě zaručenou spokojeností.

Tulipány, krokusy a narcisy jsou k dispozici v mnohých odrůdách. Vyberte si tedy tu, která vás nejvíce osloví. Začněte se již nyní těšit na jaro, tedy na dobu, kdy budou pryč zimní mlhy a nedostatek slunečních paprsků, zkrátka na období, kdy bude všechno kvést a zkrášlovat a obohacovat naše dny!