Trávy existuje více druhů

Trávy existuje více druhů

Mnoho z nás považuje trávník za takovou samozřejmost, že mu nevěnujeme žádnou zvláštní péči. K té se uchýlíme až v momentě, kdy už je na záchranu poničeného trávníku většinou pozdě. Pak nám nezbude nic jiného než vysázet novou trávu. Jak na to si prozradíme v dnešním článku.

Výběr a příprava půdy pro výsev trávníku

Trávník můžeme vysázet de facto do jakéhokoliv typu půdy, avšak nejlépe se ujme v lehké písčité nebo hlinité půdě. Výsev je dobré provádět na konci letních dnů, ale nejedná se o žádné striktně dodržované pravidlo. Místo, kam hodláme zasít trávu, zbavíme všech možných kamínků a plevele a důkladně půdu prokypříme. Od věci nebude ani aplikace hnojiva a to několik dní před plánovanou výsadbou.

Jaký druh trávy zvolit

Sázení trávy je velmi snadné

Sázení trávy je velmi snadné

Na současném trhu existuje hned několik různých druhů trávy a orientace v nich nemusí vždy být snadná. V podstatě nemůžeme sáhnout vedle, jelikož tráva nám vyroste při volbě kteréhokoliv druhu, avšak není tráva jako tráva. Druh trávy, kterou si chceme pořídit, bychom měli vybírat podle toho, kde ji chceme vysadit a jak bude daný prostor zatěžován. Stejně důležitou roli hraje také to, jak velkou péči plánujeme novému trávnímu porostu v budoucnu věnovat.

Výsadba a následná péče

Při sázení myslete na to, že na jeden metr čtvereční je třeba zhruba 25 gramů osiva. To vysázíme a poté trávník uválcujeme. Pak přichází na řadu řádné pokropení, které by však nemělo být tak silné, aby vyplavilo nově zasetá semínka. Co se týče následné péče o trávník, záleží na konkrétním

Nezapomeňte na správnou závlahu svého trávníku

Nezapomeňte na správnou závlahu trávníku

druhu trávu, kterou jsme si vybrali. Některé vyžadují pravidelnou zálivkou a časté kosení, některé jsou náročné mnohem méně. Je tedy jen a jen na vás, pro jakou trávu se rozhodnete, a která vám bude zkrášlovat vaši zahradu.