tlustice1

Na sluníčku bude mít tlustice krásně červené listy

Tlustice není přezdívka pro dámu s nadváhou. Je to český název velmi dekorativní pokojové rostliny Crassula ovata. Rostlina se řadí mezi sukulentní rostliny a její domovinou je jižní Afrika. Zde žije mnoho druhů těchto úchvatných rostlin. Svůj název dostala díky své vizáži. Její listy jsou masité a stonek se s přibývajícím věkem mění v robustní kmen.

Můžete ji mít doma i vy

Tlustice je ve své podstatě nezničitelná rostlina, která nevyžaduje speciální péči a nemá vysoké nároky na pěstování. Z těchto důvodů je vhodná i pro začínající pěstitele. Nejvíce se jí zavděčíte tím, že ji umístíte na slunečné stanoviště. V létě ji můžete vystavit na přímé slunce na balkón či terasu. Na slunci se kraje jejích listů krásně zbarví a budou červené. Toto zbarvení v zimě opět vybledne a rostlina bude opět zelená. Zazimování je nejlepší při teplotě 10 až 18°C, ale pozor na dostatek světla. Pokud totiž rostlinu umístíte daleko od okna, rostlina přestane růst a uhyne. Tlustice se velmi dobře množí. Stačit vám bude pouze jeden lístek, který zakoření a vyroste z něj nová rostlina.

tlustice2

Za odměnu vám může takhle vykvést

Čím méně zaléváte, tím lépe rostlina roste. Pokud letníte venku a teplota přesahuje 30°C, zalévejte pouze večer. Zálivka stačí pouze 1x za týden v době, kdy je substrát dobře proschlý. Pokud bude rostlina stát ve vodě, uhyne.