Máte-li na starosti vytápění bytového domu, rodinného domu, ale nakonec i třeba větší chalupy, jistě velmi dobře víte, s jak velkými ročními výdaji za tepelnou energii je zapotřebí počítat. Možná se vám zdá, že je to rok od roku horší a horší, většina věcí se zdražuje, ani energie nejsou žádnou výjimkou. Řešíte-li rekonstrukci stávajícího bydlení nebo vybavujete-li novostavbu, vyplatí se popřemýšlet o pořízení tepelných čerpadel.

Tepelná čerpadla fungují podle typu na několika principech /

Tepelná čerpadla fungují podle typu na několika principech /

Tepelná čerpadla patří mezi moderní systémy, které nachází v soudobých bydleních stále větší uplatnění. Aby také ne, vždyť se jedná o zařízení, které se vyznačuje vysokou efektivitou a ve srovnání s dalšími způsoby vytápění poměrně levným provozem. Tepelná čerpadla nejen že v zimě vytápí interiérové prostory, ale rovněž i v letních měsících přijdou vhod, dokážou je totiž naopak chladit, fungují podobně jako klimatizace. Aby toho nebylo málo, tak v mnohých případech i ohřívají užitkovou vodu.

Pokud si nejste jisti, jaké konkrétní tepelné čerpadlo vybrat, tipem může být Daikin Altherma – kvalitní zařízení, které je k dispozici v několika variacích. Daikin Altherma se hodí jak do starších, rekonstruovaných domů, tak i do novostaveb.

Vyberte správné tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla Daikin jsou zárukou kvality /

Tepelná čerpadla Daikin jsou zárukou kvality /

Tepelných čerpadel je dnes velké množství, fungují na nejrůznějších principech vody, vzduchu a země. Správná volba je tak velmi důležitá. K úvaze je třeba vzít celou řadu parametrů. Protože se nemusí jednat o snadné rozhodnutí, určitě vám doporučujeme, abyste se poradili s odborníky. Některé typy čerpadel vyžadují speciální povolení, i o tom se nezapomeňte informovat.

Čerpadla do domácnosti jsou zajisté volbou, které nebudete litovat. Jedná-li se o čerpadla do novostavby, ani zde příliš dlouho neotálejte. Prvotní investice se vám rychle vrátí a potom už budete jen a jen šetřit.