Zdroj: www.freeimages.com

Zdroj: www.freeimages.com

Světlo v noční zahradě plní estetický i praktický účel. Pokud se nechcete přerazit, chcete bezpečně dojít domů nebo bezpečně zaparkovat, zahradní světla se vám budou určitě hodit. Zdá se vám osvětlení zahradní zeleně nadstandardem nebo luxusem? Nemylte se, vždyť světlo je přece praktické, velmi účelové a bezpečné. Jak na světla v exteriéru?

Pokud chcete zajistit bezpečnost průchodu a průjezdu vaší zahradou nebo exteriéry kolem domu, měli byste si pořídit venkovní světla. Základním prvkem při výběru venkovních světel je kvalitní provázání ovládání venkovních světel s domácími světly.

Funkce osvětlení

Osvětlení interiéru by podle svých funkcí mělo být rozděleno na pár základních částí, přesně řečeno tři – orientační, dekorativní a užitkové.

Orientační

Orientační osvětlení vám umožní skvělou orientaci po zahradě, jak již z názvu vyplývá. Toto světlo totiž vymezuje a ohraničuje komunikace i stavby. Použít můžete LED diody či solární články.

Užitkové

Užitkové světlo vám zajistí dostatek osvětlení při vaší činnosti, hlavně terasu či posezení.

Dekorativní

Jak již jste pochopili z názvu jednotlivých typů osvětlení, název přímo odpovídá funkci. Tím pádem dekorativní osvětlení slouží jako dekorace. Pohrává si s barvami a zákoutími, světly a stíny ve vaší zahradě.

Řešení a ovládání

Osvětlení se dá ovládat klasickými vypínači i moderním centrálním systémem.