maulwurfhuegel

Nevzhledné krtince jsou noční můrou každého zahrádkáře

Celý rok se s láskou věnujete zahradě a jednoho dne se ve vašem pěstěném trávníku objeví krtinec. Můžete si být jisti, že právě začíná boj mezi vámi a krtkem. Mnoho zahrádkářů vnímá krtka jako škůdce. Myslete na to, že je to užitečné zvíře, které také potřebuje někde žít. Metodám, které krtka nevyženou, nýbrž zahubí, se raději vyhněte. Existují jemnější způsoby, jak krtka ze zahrady vypudit.

Vyzrát nad krtkem není žádná legrace

Každý zkušený zahrádkář může potvrdit, že odchycení či vypuzení krtka není snadná věc. Chce to velkou dávku trpělivosti. Když máte na zahradě psa nebo kočku můžete si být jisti, že na krtka nenarazíte a jejich vzájemné setkání také neskončí zrovna přátelským olíznutím. Krtek se bojí hlasitých zvuků a vibrací. Pomoci může hlasitá sekačka nebo dupání. O účinnosti zvukových rušiček se mezi zahrádkáři dosti polemizuje. Krtek si může zvyknout na nastavenou frekvenci zvuku a následně rušičky vyrýt. Někdo doporučuje zapíchnout do země tyče a umístit na ně otevřenou plechovku nebo naříznutou PET láhev. Velice dobře může zafungovat benzín, jehož pach je pro krtky velmi nepříjemný. Do hroudy vložte papír a polijte ho trochou benzínu. Ten se bude linout všemi jeho chodbami a při častější aplikaci se krtek brzy přemístí. Soused vám asi nepoděkuje, ale vaše zahrada bude bez krtinců.

Maulwurf-web

I krtci musí někde žít

metodám, které se neosvědčily, patří pouštění výfukových plynů a použití dýmovnic. Rozhodně se vyhněte manipulaci s propan-butanem a jeho následnému zapálení. Takto neohrozíte totiž pouze krtka, ale i sebe a osoby stojící ve vaší blízkosti. Zabraňte krtkovi tvořit nevzhledné krtince a užívejte si pohodlí vaší zahrady jednoduše a účinně!