rf_log_splitter

Naštípaně dřevo za pár okamžiků nemusí být pouze vaším přáním

Máte kamna nebo krb a milujete zvuk praskajícího dřeva? Tak to jistě znáte i dřinu, která je s manipulací a přípravou polen spojená. Samozřejmě je možné koupit dříví již naštípané, ale znáte to – cena je vyšší. Nechte si přivézt celé špalky a zahřejete se dvakrát. Zvlášť když se budete celý den ohánět sekerou. Pro ty, kteří zrovna nejsou vyznavači tohoto sportu, je na trhu k dostání skvělý pomocník, kterého si musí zamilovat každý.

Štípejte dřevo bez bolesti zad

Pokud potřebujete naštípané dřevo pouze k letnímu opékání buřtíků, pak je pro vás štípač zbytečný. Jestliže vás ale děsí noční můra v podobě hromady dřeva, která čeká, až ji rozštípete, je to produkt určený právě pro vás. U štípače sice nespálíte stejné množství kalorií jako při použití sekery, ale zase máte zaručeno, že druhý den vstanete z postele a věřte tomu, že bez bolestí. Dopoledne naštípete dříví a večer můžete vyrazit za zábavou, což je po proštípaném dni, za použití sekery, nepředstavitelné. Štípače můžete zakoupit jak profesionální, tak pro obyčejné domácí „poštípáníčko“. Na trhu je k dispozici mnoho variant podle velikosti špalků (délky) nebo si můžete vybrat mezi horizontálními a vertikálními štípači. Levnější modely jsou dostupné za pár tisíc.

chopping-wood-620x400

Sekyru můžete pověsit na hřebík!

Jak u sekery, tak u štípače, je nutno dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat bezpečnostní pokyny, které jsou uvedeny v návodu. Po prvním použití štípače můžete směle svoji sekeru pověsit na hřebík. Proč si huntovat svoje tělo, když můžete mít tak skvělého pomocníka?