Asi nikdo z nás si nedovede představit, že by alespoň občas nesnědl něco sladkého. Pokud jste zdraví, nic vám v tom nebrání. Bohužel však některým lidem dělá příjem klasických cukrů nemalé problémy. Nemusí se jednat pouze o diabetiky, ale třeba i ty, kteří mají sklony k nadváze. V těchto případech je zapotřebí klasická sladidla buď úplně vynechat, nebo minimálně značně omezit. Abyste si však mohli i tak dopřát chuť sladkosti, které se jen těžko odolává a lidský organismus ji stejně v určité míře potřebuje, máme pro vás jeden zajímavý tip! Nejedná se o nic jiného, než o jakýsi dar přírody – je jím Stévie sladká, odborně Stevia rebaudiana Bertoni.

stevie-sladka-list-stevia-rebaudianaSlyšeli jste již někdy o stévii sladké? Pokud ne, je to chyba, kterou můžete nyní napravit. Stevia rebaudiana Bertoni je bíle kvetoucí tropická rostlina z čeledi hvězdicovitých. Má četné léčivé účinky a hlavně vysokou sladivost.

Stévie sladká se hojně využívá jako náhražka cukru. Je nekalorická, což znamená, že ji mohou užívat i diabetici. Stévie sladká navíc nepřispívá k tvorbě zubního kazu. Při vyšších koncentracích má podobnou chuť, jako lékořice.

Stevia rebaudiana Bertoni k dispozici v tekuté formě nebo v tabletách

Stévie sladká je k sehnání ve dvou základních formách. Jedná se buď o tablety, které jsou k dispozici v balení po 500 kusech a dále potom o podobu tekutých steviol-glycosidů. V obou případech lze zakoupit v internetové prodejně na adrese byliny.cz.

Moderní člověk se odklání od přírody, stravuje se ve většině případů nevhodně a hlavně nezdravě. To má neblahý vliv na jeho celkový, ať již psychický, tak fyzický stav. A přitom ke zlepšení kolikrát stačí tak málo, znát něco, co nabízí bylinky, které měly své využití od nepaměti. Jedno je jisté, byliny nikomu neublíží, proč je tedy minimálně nevyzkoušet a nedát jim šanci?

Foto: byliny.cz