Říjen již je v plném proudu a na naši zahradu tak přichází zimní únava. Dříve než upadne do zimního spánku, měli bychom jí uložit do postele. Otázkou dne tedy je, jak zazimovat zahradu?

Tak jako potřebují k zimnímu spánku uložit zvířátka, potřebuje k němu uložit i naše zahrada. Dříve, než zahradu pokryje sněhová přikrývka, měli bychom tedy obstarat večerní hygienu a uložit ji do postele. Jaké nezbytné kroky musíme obstarat?

Hrabání listí, provzdušňování, hnojení, sekání trávníků, rytí zahrady… A co víc nás čeká?

12

Podzimní zahrada se ukládá ke spánku

Krok za krokem

V první řadě bychom se měli vrhnout na hrabání listí. Nemyslete si, že jde jen formalitu. Hrabání listí je velmi důležité, neboť bez něj by se do pár dní vytvořilo vlhké prostředí, které by bylo rájem pro tvorbu plísně. Nechání listí na trávníku by vedlo k jeho udušení.

Shrabané listí a trávu pak můžeme použít na kompost.

Sekání, sekání, všechny smutky zahání

Po shrabání listí se dostaneme k trávníku, který je pak potřeba posekat.

11

Zimní zahrada pod sněhem

Provzdrušnění pro dýchání

Sešlapováním trávníku a usazováním plevele, posekané trávy a mechu se začínají půda a trávník samotný dusit. Na podzim je potřeba trávník provzdušnit za pomoci vertikutátoru. Nevěste hlavu, pokud jej nemáte, v takovém případě postačí hrabě.

Hnojení na závěr

Na závěr nezapomeňte trávu prohnojit kompostem ze shrabaného listí. Kompost podpoří růst trávníku a tráva tak na jaře bude svěží.

winter-garden-in-winter

Zahrada uložená k zimnímu spánku

Zdroje obrázků: thesurvivalpodcast.com, everchanginggarden.ca, obsessedmidwestgardener.com