Zahrada je místem, kde lze strávit především v jarních a letních měsících opravdu spoustu času plného pohody a relaxace. Je jen na vás, jak bude vaše vysněná zahrada vypadat. Možností je vskutku celá řada, obrátíte-li se při realizaci zároveň na odborníky v oboru, stane se oáza přírody místem, odkud se budete jen stěží zvedat do domu či bytu!

Zahrada může být i vaší chloubou a vášní /

Zahrada může být i vaší chloubou a vášní /

Při budování zahrady začíná všechno u samotného projektu, do něho můžete výrazným způsobem promluvit i vy. Je určitě dobré mít vlastní představu, kterou se bude snažit realizátor co nejvíce dodržet. Důležitá je i konzultace a zodpovězení všech otázek. Je zapotřebí si uvědomit, že realizace zahrad je poměrně složitou činností, která by měla vycházet ze znalostí a také praktických zkušeností. Jedině tak je možno docílit maximální spokojenosti.

Okrasná nebo užitková zahrada?

V podstatě existují dva základní typy zahrad. Tím prvním je zahrada užitková, kde se setkáváme s ovocnými stromy, ale i záhony pro ovoce a zeleninu. Druhou variantou je potom čistě okrasná zahrada. V ní najdete spoustu typických prvků, jde především o trávník, který je možno pojmout jako travní koberce, dále potom okrasné dřeviny, keře, kvetoucí rostliny, případně jezírko s rozmanitou faunou a florou. Do okrasné zahrady se hodí i nejrůznější dekorace či sochy. Samozřejmě by zde nemělo chybět ani posezení třeba altánek nebo pergola. Nejrozšířenější variantou zahrady je ale jakýsi kompromis, jde o spojení užitkové a okrasné zahrady.

Na zahradě vás to bude bavit /

Na zahradě vás to bude bavit /

K tomu, aby vaše zahrada doslova vzkvétala, je zapotřebí spousta starostí. Zapomínat se nesmí především na pravidelnou a přiměřenou zálivku. Právě ji můžete elegantně vyřešit, závlahové systémy nejsou rozhodně špatnou volbou!

Může se stát, že na všechno nebudete sami stačit. Nejen v těchto případech se obraťte a spolehněte na zahradnické služby, které vyřeší spoustu věcí za vás. Údržba zeleně se může stát i vaším koníčkem. Spojte tedy příjemné s užitečným, na zahradách toho snadno docílíte.