Dnešním článkem završíme náš seriál o zazimování. V prvním díle jsme si řekli, jak správně zazimovat zahradní jezírko, v dalším díle jsme se společně podívali na zazimování zahradního nábytku a dnes si prozradíme, jak postupovat při zazimování bazénu. Jestliže jste tento úkol ještě nesplnili, věřte, že právě teď je ten nejvyšší čas a doslova za pět minut dvanáct! Nebojte se – s naší pomocí a následující řádky neuděláte chybu a na jaře se budete moci těšit z bazénu, který zimu přečká levou zadní. Tak jdeme na to!

pool-741340_1920

Voda

V tuto dobu, kdy se stále častěji potýkáme s mrazíky, by v bazénu neměla být žádná voda. Ačkoli ještě nemrzne tak, až by praštilo, i tak by se mohl bazén poškodit. Jestliže vodu v bazénu ještě máte, okamžitě ji vypusťte a bazén důkladně vysušte. Dejte si záležet, ať v prostorách bazénu nezůstanou žádná vlhká místečka.

Údržba

Pokud je to potřeba, bazén vyčistěte. Někdy pomůže jen obyčejná hadra, jindy si budete muset na pomoc zavolat speciální prostředky. V bazénu nesmí zůstat řasy nebo tzv. rosol, který vzniká na samotném dnu.

Překrytí

Aby do bazénu nenapadaly nečistoty, nenapršelo do něho nebo dokonce nenasněžilo, je třeba bazén zakrýt. Použijte pevnou plachtu, které nebude vadit zima ani mráz. Jestliže máte bazén zapuštěný do země, nemusíte jej zakrývat.

Součásti bazénu

Postarat se musíte i i další součásti bazénu, jako je filtrace nebo schůdky. Ty můžete rozložit a uložit na bezpečné místo. Z filtrace vylijte vodu, vyčistěte ji a rovněž uložte na místo, kde bude moci přečkat zimu.

Obrázky: pixabay.com