Zatímco dříve interiérům vévodila různobarevnost, dnes je trendem potlačená barevnost. Ať už jde o oblíbenou bílou, dřevěné dekory, kovové materiály ala industriální styl či něžný, romantický styl vintage nebo oblíbený skandinávský. Dokonce i retro je co se barev týče poměrně umírněné.

Šedá v interiéru

K dnešním oblíbeným barvám patří kávová, béžová, písková, bílá, šedá, právě o té bude dnešní článek. Pokud se i vám líbí šedá barva, nemusíte se hned vrhat na výmalbu celého bytu, máte-li stěny bílé.

Šedý nábytek

Perfektně se k nim hodí šedobílý nábytek. Například bílé skřínky s šedými dvířky či obráceně. Luxusně vypadá i šedé čalounění sedacího nábytku doplněné o textilní dekorace, jako jsou přehozy a polštáře. Nemusíte mít interiér zařízen nutně v severském stylu, šedá barva se slučuje s jakýmkoliv stylem a hodí se téměř všude. Šedá je barvou, která se dobře kombinuje s čímkoliv.

Jaká je šedá v interiéru?

Je to barva kompromisů a neutrality, navozuje dojem důstojnosti a formality. Je to všestranná barva hodící se jak do obývacího pokoje, tak do kuchyně či koupelny. Výtečně se doplňuje s černou a bílou, ale to záleží v jakém duchu je byt zařízen. Rozumět si bude i s fialkovou, která je oblíbená u vintage stylu. Nebo do moderně laděného interiéru v kombinaci s veselými barvami. Moderní a žádaná je kombinace červené a šedé. Červená pak nepůsobí tak agresivně. Právě pro svou variabilitu se silně promítá do světa designu.

šedá barva v interiéru

Šedé doplňky v ložnici

Většinou je oblíbená do ložnice modrá barva, nicméně i tyto dvě se k sobě hodí. V ložnici to s šedou však příliš nepřehánějte, bohatě vystačí doplňky: šedé stínidlo na lampě, povlečení s šedým dekorem, závěsy, polštářky, květináč, rámy obrázků apod. Díky šedé lze ztlumit i některé výrazné barvy, ale mimo jiné dokáže naopak i vyzdvihnout kouzlo jiných barev. Rozhodně se šedé v interiéru nebojte, její nadčasová elegance vám bude neskutečným přínosem.

Obrázek: pixabay.com