Krby jsou zařízení, která vnesou silnou dávku romantiky a pohodové atmosféry do vašeho interiéru. Jsou lidé, kteří si rádi sednou na gauč a zahledí se do hořícího ohně, další mají rádi přikládání dřeva do ohně a pro jiné je krb zase především zdrojem tepla, který je nezruinuje. Faktem je, že krb vám dokáže ušetřit spoustu peněz, pokud si ho necháte instalovat od odborníků a rozhodnete se pro skutečně kvalitní výrobek. Otázkou je, jak poznat ten správný krb pro váš interiér?

Stylový krb se vám bude líbit /

Stylový krb se vám bude líbit /

Zásadní je mít přehled o tom, jak velký prostor je třeba pomocí krbu vytopit. Každá krbová vložka, to je ta část krbu, která se stará o samotné spalování paliva, má svůj výkon, který je schopna poskytnout. Dále je třeba navrhnout efektivně cesty rozvodů tepla, které budou sloužit k vytápění dalších místností v domě. Pamatujte tedy na minimální potřebný výkon, ovšem nezapomínejte také na rozměry krbové vložky a velikost prosklené plochy. Odborníci udávají, že zhruba 30 % tepla je dodáváno do místnosti prosklenými dvířky. Čím větší je prosklená plocha, tím bude v místnosti tepleji. Budete-li topit v krbu pro celý dům, zvolte raději vložku se skromnějším prosklením, abyste se pak v místnosti neupekli.

Nejčastěji se můžete setkat s teplovzdušným systémem topení, kdy se topením v krbu ohřívá vzduch, ten je potom veden příslušnými rozvody do ostatních místností. Druhou možností je teplovodní vytápění, kdy se ohřívá ve výměníku voda. Nejúčinnější je však vytápět dům pomocí kombinace teplovzdušného a teplovodního systému. Nemusíte se bát, systém rozvodů vás finančně nezruinuje, ale pomůže vám ušetřit nemalé výdaje za topení plynem či elektřinou. V neposlední řadě je třeba myslet také na krbovou obestavbu. Obestavba je taktéž důležitou součástí krbu především kvůli vzhledu a akumulaci tepla. Zapomeňte na vytápění plynem či elektřinou, svěřte teplo vašeho domova ekologickému a úspornému krbu.