Sezona sečení trávníků je v plném proudu. Při jejich údržbě se rozhodně nevyhnete pravidelnosti. Záleží především na rozloze venkovních prostorů, pokud se jedná o větší travní plochu, může se stát sečení trávy snadnou noční můrou – při této stereotypní činnosti totiž strávíte téměř každý týden spoustu času. V dnešní době ale nemusíte být se sečením trávníku odkázáni jen sami na sebe, tím nyní nemyslíme, abyste sečením pověřili jinou osobu vaší rodiny – co byste řekli na to, kdyby se o pravidelné sečení trávníku starala robotická sekačka Honda Miimo?

Automatická sekačka Honda Miimo může být i vaším praktickým pomocníkem, na kterého nedáte dopustit. Starosti se sečením trávníku budou rázem minulostí. Je úplně jedno, jestli nemáte z jakéhokoliv důvodu čas na údržbu travního porostu v okolí vašeho rodinného domu, vily, chaty či chalupy, či patříte třeba k alergikům, kterým tato činnost nedělá dobře. Honda Miimo zvládne vše za vás!

Automatické sekačky přináší množství pozitiv

Robotická sekačka ušetří spoustu času /

Robotická sekačka ušetří spoustu času /

Robotické sekačky představují moderní řešení, které se začíná stále více prosazovat. Jejich provoz je spolehlivý a bezpečný. Honda Miimo je extrémně tichá, může sekat i v noci, sekačce nevadí ani nepřízeň počasí – seče i při větru nebo dešti. Automatická sekačka seče trávník pravidelně, posečená tráva je tak velmi jemná a tvoří mulč, který zůstává na zemi. V případě, kdy by byla tráva přerostlá, je nutné trávník nejprve posekat klasickou sekačkou.

Honda Miimo seče trávník na přesně vytyčeném prostoru, který je ohraničen speciálním drátkem, který je skrytý pod drnem trávníku. Robotická sekačka se pohybuje pouze ve v takto ohraničených místech, velmi efektivní je rozdělení zahrady do několika zón, které budou sečeny zvlášť. Dalším pozitivem je možnost ovládání sekačky dálkově, prostřednictvím mobilního telefonu. Sekačka disponuje alarmovým systémem s pinem a GPS signálem.

Bezpečnost na prvním místě

Honda Miimo je ohleduplná rovněž k dětem nebo domácím zvířatům. Pro zvýšení bezpečnosti je koncipována tak, že při zvednutí nebo nárazu okamžitě zastaví otáčení nožů. Pokud by nůž narazil například do kamenné překážky, nezlomí se, ale pouze zohne, i toto je však nepravděpodobné, protože nůž končí daleko od vnějšího plastového okraje sekačky. Výkonné baterie umožňují až devadesátiminutový provoz, po kterém se sekačka sama odjede nabít do docku!

Chcete-li si to letos na zahradě maximálně užít, ale zároveň nemít moc práce s údržbou, doporučíme popřemýšlet o této zajímavé možnosti – automatická sekačka patří do oblasti bydlení v trendech 21. století.