posezeniPergola, altánek a jakékoli posezení dokonale zpestří vaši zahradu či dvoreček a dodá mu neodolatelné kouzlo útulnosti. Pokud vlastní pergolu máte, máme pro vás pár rad, jak si ji ještě více zdokonalit a užít si trochu zábavy. Stačí vám květiny, lampiony, svíčky a v podstatě cokoliv vás napadne.

Také na návštěvách u přátel a známých obdivujete jejich zahrádky, dvorky a pergoly? Člověk si říká, jak mají všechno dokonale upravené a jak je to muselo vyjít draho. Opak je však pravdou. Doladění interiérů i exteriérů je však v otázce finanční to nejposlednější, co dodá vašemu domečku šmrnc. Jak se říká, za málo peněz hodně parády.

Květiny, květiny, květiny

Největší kouzlo, tedy kouzlo života, vdechne vaší zahradě pořádná květina. Květiny dýchají, oživují a promlouvají k lidem, také lákají ptáky, motýly a včelky.

Zajímavým řešeními například břečťan či opletník plotní. Oboje rostliny se rády pnou po plotech a stěnách, zakryjí tak oprýskané zdi nebo sousedův nepořádek, který kazí vaše útulné zákoutí.

Sloupy vám obepne tzv. wisteria, která vám svými květy zpestří jinak unylý kout zahrady.

Praktické řešení

Praktickým řešením se může stát pěstování vinné révy, která vám bude obepínat sloupky, bude se plazit po plotě a vy si tak z pohodlí křesla či židle můžete uzobávat pokrm řeckých bohů.