Jste pyšným majitelem domácího mazlíčka, ať už pejska či kočky? Je to určitě příjemné mít doma čtyřnohého kamaráda, ale přiznejme si, že je to zároveň i hromada starostí. Mimo chlupů kam se člověk podívá, jde tu a tam zvířátko i cítit. Nemusí tomu ovšem tak být.

Rady a tipy pro majitelé domácích mazlíčků – jak se zbavit chlupů i zápachu

Zbavit se dá z velké míry nadbytečného množství srsti i zápachu. Nikoho nebaví věčné uklízení a každá hospodyňka touží po voňavém a čistém bytě. Jedná-li se o zvířecí srst, máme pro vás zajímavé tipy, jak se jich pokud možno v co největší míře zbavit. S nějakým tím chlupem ovšem počítat vždy člověk musí. Soužití se zvířátkem o tom zkrátka je, že budeme mít vždy o chlup lepší polévku či kafe.

Když už smeták, tak gumový

Patrně sami nejlépe víte, že při zametání klasickým smetákem, se chlupy na něj lepí a práci to nijak neusnadňuje. Ideální je pro majitelé domácích mazlíčky smeták s gumovými štětinami. Je mnohem lepší v tom, že se na něj nelepí prach ani chlupy. Mnohem lépe a rychleji s ním uklidíte. Vhodný je nejen na tvrdou podlahovou krytinu, ale dokonce i na koberec.

Speciální hlavice na vysavač

I častější vysávání bohužel patří k údělu majitelů mazlíčků, chtějí-li mít doma čisto. Mnoho výrobců již vyrábí speciální hlavice na vysavače, které slouží přímo k odstraňování srsti z koberců, čalouněného nábytku, podlahy a všude v interiéru, kde je potřeba, včetně pelíšku.

chlupy, mazlíčci

Lepící váleček

Dalším praktickým pomocníkem, který by neměl ve vaší výbavě chybět je váleček na odstraňování chlupů. Většina lidí s ním odstraňuje vlasy a nečistoty z obleku, majitelům zvířátek však pomáhá i v péči o domácnost. Díky němu odstraníte chlupy z textilií. Ať už pohovky či vašeho polštáře.

Jak se zbavit zápachu?

Bylo by docela nepříjemné, kdyby k vám přišla návštěva a kroutil se jim nos. Skvělým trikem jak eliminovat nepříjemný zápach a nejen díky zvířecím nájemníkům je jedlá soda. Stačí nasypat sodu na koberec a nechat přes noc působit, ráno vyluxovat. Totéž můžete udělat se sedačkou. Nejenže naváže na sebe zápach, ale i vyčistí.

Nejdřív však udělejte test na kousíčku, aby soda nevyžrala barvu. Případně stačí sodu nasypat do mističek, rozmístit po bytě a nechat, aby na sebe natáhla pachy. Stejnou službu udělá i čerstvě namleté kafe. Je to mnohem lepší než chemický osvěžovač, který může citlivý zvířecí nos dráždit a způsobit u mazlíčka alergii.

Obrázek: pixabay.com