Připravte skleník na novou sezonu

Připravte skleník na novou sezonu

Zahradnická sezona už se blíží, a pokud i vy plánujete pěstování vlastních plodin, měli byste pomalu začít přemýšlet o tom, co, kde a jaký způsobem budete pěstovat. Neodmyslitelným pomocníkem každého zahradníka je skleník, a proto se i my dnes zaměříte na to, jak skleník po zimě připravit na novou sezonu.

Dejte plevelu červenou

Některé druhy plevele vymrzly přes zimu, s těmi ostatními si hravě poradíte jejich odstraněním a to včetně kořene. Zeminu nezapomeňte zrýt. Je-li to nutné, zeminu vyměňte, avšak jedná se o velmi náročnou práci, takže k tomuto kroku se přikloňte pouze tehdy, je-li to opravdu nezbytně nutné. Aby k takové situaci nedocházelo, předcházejte nutné výměně zeminy tím, že budete správně volit potřebná hnojiva.

Probuďte svůj skleník ze zimního spánku

Probuďte svůj skleník ze zimního spánku

Vrhněte se na potřebné úpravy

Než nastane čas vhodný pro vysetí prvních sazenic, máte ještě několik týdnů na to, abyste na skleníku provedli všechny potřebné opravy a rekonstrukce. Vyměňte mrazem popraskaná skla a očistěte je, aby jimi lépe pronikalo světlo. Možná uznáte, že je třeba dodat skleníku nový nátěr. S tím byste však měli ještě počkat na teplejší dny. Stejně tak je tomu v případě podezdívky, s jejíž úpravou je také vhodné ještě pár dnů počkat.

Udržujte ve skleníku teplo

Skvěle izoluje i bublinková fólie

Skvěle izoluje i bublinková fólie

Pokud i vy patříte k zahradníkům, kteří s prvním jarním sluníček touží vysadit první ředkvičky, myslete na to, že zemina ve skleníku nesmí být promrzlá. Teplo udržujte pomocí textilií, které rozprostřete po podlaze skleníku a případně i po stěnách.