K létu patří koupání a ke koupání patří bazény. Díky široké nabídce dnes může mít naprosto každý, kdo vlastní alespoň malou zahradu svůj vlastní bazén. Bazény jsou praktické a zároveň stylové. Chcete-li si koupání užívat opravdu na maximum, nesmí se podceňovat bazénová údržba, jedině tak může být voda skutečně křišťálová. Naprostou samozřejmostí tak je adekvátní zakrytí bazénu.

Kombinace betonového bazénu s keramickým obkladem působí velmi komfortně /

Kombinace betonového bazénu s keramickým obkladem působí velmi komfortně /

Bazén nepředstavuje pouze a jen relaxaci, ale je zapotřebí i určitá péče. Základem je bazénová chemie a vhodná filtrace stejně tak jako zakrytí bazénu. V oblasti bazénových plachet je z čeho vybírat. Bez problémů seženete zakrytí na bazén jakýchkoliv tvarů a rozměrů. Bazénové plachty a folie jsou k dispozici v nejrůznějších velikostech, i barevných provedeních.

Nejrůznější druhy bazénového zakrytí

Bazény je třeba zakrývat celoročně, pro tyto účely poslouží celoroční bazénové plachty. Nejedná se u nich jen o požadavek na bezpečnost, ale rovněž i na tepelnou izolaci a ochranu před padajícími nečistotami.

Dalším tipem jsou potom automatické zakrývací plachty, které se pohybují na principu kolejnicového pojezdu. V tomto případě se jedná o komfortní zakrytí, které rozhodně prodlouží koupací sezonu.

Zakrytí bazénu vybírejte s rozmyslem /

Zakrytí bazénu vybírejte s rozmyslem /

Další kategorii představuje lamelové bezpečnostní zakrytí bazénů. Toto zakrytí neleží na okrajích bazénu, není tak potřeba konstrukčních prvků. Lamely jsou zakončeny speciálními koncovkami, díky kterým dochází k hermetickému uzavření. Lamely plavou na vodě.

Velmi zajímavou možností je terasové zakrytí bazénu, právě to spojuje vysokou efektivitu a izolační vlastnosti spolu s dokonalým designem. Navíc jednotlivé segmenty je možno využít i na relaxaci.

Bublinkové folie jsou ideálním řešením pro letní provoz. Bublinková folie snižuje odpar, vyhřívá vodu a samozřejmě ji chrání před vnějšími nečistotami.

Posledním druhem je zimní zakrytí, které by mělo být použito vždy na konci sezony, představuje totiž ideální zazimování!

Veškeré tyto varianty zakrytí bazénů můžete sehnat u společnosti Termobazény, která se mimo jiné specializuje i na betonové bazény s keramickým obkladem – velmi zajímavé a vděčné řešení, které si snadno i vy oblíbíte!