Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, podzim se začíná pomalu a jistě hlásit o slovo. Postupně se bude horšit počasí a vše se bude pozvolna chystat k příchodu zimy. V zimě si příroda odpočine, aby však všechno proběhlo tak, jak má, je zapotřebí přiložit ruku k dílu. Jste-li vlastníci zahrady, případně zemědělských ploch, určitě víte, že právě nyní nastává ten správný čas na sezonní, tentokráte podzimní práce!

Zahradní traktory patří k moderním a efektivním strojům, které by na zahradách neměly chybět /

Zahradní traktory patří k moderním a efektivním strojům, které by na zahradách neměly chybět /

Říká se, že na zahradách je právě na jaře a na podzim nejvíce práce. Pojďme se nyní alespoň v rychlosti podívat, co všechno bude dobré na podzim na zahradách udělat.

Posečení trávníku a odklizení listí

Vůbec nejrozšířenější činností v exteriéru našeho bydlení je starost o trávník. Před zimou je zapotřebí, aby byla každá zelená plocha pořádně a důsledně posečená. Využít k tomu můžete sekačky, křovinořezy, vyžínače, ale v případě větších ploch i zahradní traktory.

Ještě před tím, než se pustíte do sečení, je dobré pohrabat listí, které se pod stromy začíná objevovat ve stále větší míře. Práci si lze usnadnit, v mnohých případech totiž můžete sekání trávníku a sbírání listí spojit dohromady, předpokladem je výběr správné sekačky nebo zahradního traktoru.

Důležitý je také sběr ovoce a zeleniny. Pokud vám z ovocných stromů nebo keřů spadla nějaká úroda na zem, může se stát, že bude hnít, pamatujte, že ji musíte odstranit, tedy alespoň pokud nechcete nad úrodou, respektive nad množícími se škůdci příští rok zabědovat!

Sněhová fréza přijde v zimě vhod /

Sněhová fréza přijde v zimě vhod /

Tu a tam se setkáte s odpadem, půjde například o zlomené větve. V těchto situacích přijdou vhod drtiče odpadu. Nepodceňujte podzimní práce na zahradě, pořiďte si kvalitní pomůcky, zařízení a přístroje a půjde vám vše mnohem více od ruky. Nevíte-li, kde nakupovat, doporučíme vám prodejnu Aquamont v Ťřeboni. Jde o zahrádkářské nákupní centrum s širokou nabídkou kvalitních pomůcek a techniky, vybere si naprosto každý.

A až budete mít zahradu zazimovanou, přemýšlejte i dopředu. Myslete na období, kdy bude sníh, zajímejte se o sněhové frézy, díky kterým se i v zimě dostanete po chodníku či cestě kamkoliv jen budete chtít!